IMG_0800W ŚFK zainaugurowano nowy cykl  pod hasłem Czarne kruki, białe owce. W jego ramach organizowane będą  spotkania z ciekawymi, offowymi twórcami z naszego miasta.

Pierwszym bohaterem, 11 października, był Jacek Bieleński, poeta, prozaik, tekściarz, kompozytor, scenarzysta filmowy, aktor. Urodzony i związany z naszym miastem pod sześćdziesięciu lat.  Autor tekstów do piosenek Antoniego Gralaka, Włodka Kiniorskiego, Maryli Rodowicz, Justyny Steczkowskiej, Fiolki Najdenowicz oraz Wojciecha Waglewskiego.

Podczas spotkania prowadzonego przez Andrzej Strąka artysta opowiadał o swoim życiu, w dyskusję wpleciono wiele anegdot, a także pojawiały się przerywniki muzyczne oraz filmowe. Muzyk opowiadał m.in. o swoim pobycie w PUP, czy czasach szkolnych.

Twórczość Bieleńskiego jest znana większości łodzian. To wybuchowa mieszanka szorstkiej, sowizdrzalskiej i momentami nieco nieobyczajnej poezji i wyrafinowanej, często jazzującej kompozycji. To żywa, łódzka legenda, postać niezwykle wyrazista, wielobarwna i anegdotyczna.

joomplu:43034

Czarne kruki, białe owce będą kontynuowane. Należy spodziewać się spotkań np. z Kubą Wandachowiczem, czy Marcinem Prytem.

Zobacz także:

Bielas i Marynarze przed DOMem (foto+wideo)

Dr Hackenbush oraz Bielas i Marynarze w DOM-u (foto)

Bielas i Marynarze podczas Puls Literatury (foto)

   

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
grupadd
Grupo Danson w Wytwórni (foto)
29lipca_041
LDZ Alternatywa: Tres.b (foto+wideo)
MAX_FLO_FEST-3099
Max Flo Fest w AHE (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*