jablko_5555

W piątek, 25 stycznia o godz. 17:30 i 19:30 na deskach Teatru V6 zostanie wystawione Jabłko. W spektaklu Tomasza Dutkiewicza wystąpią Małgorzata Foremniak, Joanna Koroniewska i Jan Jankowski. Wstęp wynosi 80 zł.

Jabłko Verna Thiessena, współczesnego kanadyjskiego dramaturga, to love story 20 lat później. To prawda, bo tekst Verna Thiessena opowiada o tym samym, co powieść Ericha Segala – związku miłości i śmierci. Tu jednak relacje są odwrotne.Umieranie nie jest kulminacją wielkiej miłości, ale odrodzeniem uczucia. Po piętnastu latach współżycia małżeństwo Lyn i Andy’ego przeżywa kryzys. Mąż zaczyna zdradzać żonę ze spotkaną w parku  sudentką, Samanthą. Wkrótce okazuje się, że Lyn zapada na nowotwór. Andy i jego kochanka opiekują się Lyn aż do jej śmierci. Kiedy następuje kres życia Lyn, Andy stwierdza, że była jego jedyną miłością i nie chce rozpocząć nowego życia z Samanthą.

Jabłko, opowieść o małżeńskim trójkącie, to pretekst do poruszenia ważnych problemów w życiu każdego, dorosłego człowieka: od braku więzi między małżonkami i chęci młodych ludzi, którzy pragną żyć bez zobowiązań, po walkę z ciężką, śmiertelną chorobą. To wszystko sprowadza się do próby odnalezienia odpowiedzi na pytanie: czym jest miłość? Namiętność? Człowieczeństwo?

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
plakat_pomoc_domowa
Pomoc Domowa w Teatrze Powszechnym
praca_dla_miejsca_foto_P._Terciak
Praca dla Miejsca
Wakacje w teatrze – lipiec 2022

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*