podlupaW piątek, 17 lutego o godz. 19 w Łódzkim Domu Kultury (sala 323) rozpocznie się premiera sztuki Teatru „Pod Lupą” pt. „Ja wiem, że ty tego nie widzisz” – sceny z Różewicza. Wstęp jest wolny.

To kompilacja fragmentów dwóch sztuk Tadeusza Różewicza z lat 70.: „Dzidzibobo czyli miłość romantyczna czeka już pod drzwiami” oraz „Świadkowie albo nasza mała stabilizacja”. Przedstawienie składa się z dwóch części. Pierwsza ukazuje parę młodych ludzi, którzy spodziewają się dziecka – ich lęki i pragnienia, które nie zawsze są jednakowe. Charakterystyczną cechą związku jest brak dojrzałości we wzajemnych relacjach. W drugiej części ta sama para jest już małżeństwem.

Choć od napisania tych sztuk minęło pół wieku, temat wydaje się wciąż aktualny. W czasach, gdy dyskusje na temat miłości, erotyzmu i wzajemnych relacji w związkach sprowadzają się do programu 500+ lub wszechobecnej pornografii w Internecie, głos starego Mistrza prezentuje pogłębiony obraz ludzkich uczuć i pragnień. W rolę kobiety wcieliła się Grażyna Wieteska, mężczyznę gra Sebastian Dominiak.

Scenariusz i reżyseria – Teresa Radzikowska
Występują: Grażyna Wieteska, Sebastian Dominiak
Muzyka: wykorzystano „Nothing else matters” Zespołu Apocalyptica

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Tata w Teatrze Arlekin
5majtkow
Stand-up Comedy Show – Trasa 5 Majków
krzyzacy
Krzyżacy w Atlas Arenie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*