J. D. Overdrive, Death Denied i Rattle Nite w The Rollin’ Barrel

26 stycznia o godz. 18:30 w The Rollin’ Barrel wystąpią J. D. Overdrive, Death Denied i Rattle Nite. Wstęp – 20 zł.

J.D OVERDRIVE

11 lat na scenie, trzy pełne albumy („Sex, Whiskey & Southern Blood” z 2011, „Fortune Favors the Brave” z 2013 i „The Kindest of Deaths” z 2015) oraz split z Palm Desert „Rusted Into Oblivion” z 2016, a także licznych koncerty u boku takich sław jak CLUTCH, DOWN, BLACK LABEL SOCIETY, WHITESNAKE, BLOOD CEREMONY, SOULFLY, RED FANG, KARMA TO BURN, EUROPE, PHIL ANSELMO & THE ILLEGALS, SAXON czy BLACK STAR RIDERS. Oto J. D. Overdrive w pigułce. Czwarte duże wydawnictwo Katowiczan to „Wendigo”, prawdopodobnie najbardziej zróżnicowana płyta, jaką kiedykolwiek nagrali. Dziesięć kompozycji luźno ze sobą połączonych tematyką indiańskiego mitu o Wendigo pokazuje zupełnie nowe spojrzenie na gatunek southern metalu, podparte prawdziwie potężnym brzmieniem (za miks i mastering odpowiedzialny jest Haldor Grunberg z Satanic Audio, znany ze współpracy z Thaw, Belzebong, Dopelord, Azarath czy Behemoth). Album ukazał się w październiku 2017, a obecnie grupa pracuje już nad materiałem na kolejny krążek.

DEATH DENIED

Zespół został założony w maju 2009 przez kumpli, którzy udzielali się wspólnie w innych projektach muzycznych. Muzyka zespołu oscyluje w okolicach southern rocka/metalu.

W lipcu 2017 zespół zaczął nagrania drugiej płyty. Jedenaście nowych kawałków pod nazwą „A Prayer to the Carrion Kind” ukazało się 7 lutego. Nad całością pod kątem producenckim i rejestracyjnym czuwał ponownie Filip Hałucha.

W 2013 zespół wszedł do warszawskiego studia Sound Division, żeby pod okiem Filipa Hałuchy zarejestrować materiał na pierwszy pełny album. 'Transfuse the Booze’ został wydany w 2014 roku i zebrał bardzo pozytywne recenzje zarówno wśród słuchaczy jak i recenzentów. Podkreślano zwłaszcza różnorodność i mięsiste brzmienie płyty. Oprócz tego zespół nagrał dwa materiały demo: ‘Booze’n’Roll’ (2009) oraz ‘Appetite for Booze’ (2011), na którym gościnnie zagrał Wacław ‘Vogg’ Kiełtyka znany z występów w grupach Decapitated oraz Vader. Inspiracje muzyczne czerpią z klasycznego, gitarowego grania spod znaku Black Sabbath oraz z pustych butelek po Żubrze.

RATTLE NITE

Line up:
19:00 – otwarcie drzwi
19.40 – 20.20 – Rattle Nite
20.35 – 21.20 – Death Denied
21.35- ??? – J.D. Overdrive

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *