pg_izalach_23_0232W piątek, 20 lutego w Klubie Wytwórnia zorganizowano koncert Izy Lach. Jako support wystąpiła formacja Call The Sun – laureat Plastrów Kultury w kategorii zespół roku 2014.

Iza Lach zadebiutowała w 2008 albumem Już czas, promowanym singlem „Nie”, dzięki któremu została okrzyknięta przez krytyków księżniczką polskiego popu. W 2011 roku w sprzedaży pojawił się drugi krążek wokalistki – „Krzyk”. W 2012 roku Iza wygrała konkurs na remix piosenki Snoop Dogga do piosenki Set It Off. Zwycięstwo zaowocowało długofalową współpracą pomiędzy artystami, której efektem była płyta „Off The Wire”. Jej muzyka to żywiołowe połączenie surowych brzmień hip-hopowych, szczerości soulu i chwytliwości popu. Specjalnością wokalistki są wpadające w ucho melodie, oryginalna harmonia i unikalny głos.

joomplu:85907

30 września 2014 roku ukazała się czwarta, najbardziej dojrzała i osobista płyta w karierze Izy – „Painkiller”. Jedenaście nowych kompozycji z gościnnym udziałem The Airplane Boys i Soopafly to zapis stopniowej przemiany w wolną i pozbawioną złudzeń artystkę.

/fot. Piotr Goruszewski

Zobacz także:

Iza Lach w Lokalu (foto)

Iza Lach w Łodzi Kaliskiej (foto)

Iza Lach przed Teatrem Nowym (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC_3485_1
Koniec Świata w Scenografii (foto)
DSC_0119
The Horrorist w DOMu (foto+wideo)
IMG_8996_small
Siła Muzyki w Łodzi (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*