14 i 15 sierpnia w Łodzi organizowane będzie IX Święto Rodziny. W programie znalazły się dwa koncerty – formacji Oreada oraz Cudu w Dolinei Baka oraz msza święta w intencji rodzin. Udział jest bezpłatny. Przez cały dzień 15 sierpnia będzie można również wesprzeć inicjatywę Zupa na Pietrynie, a od wolontariuszy zupy dowiedzieć się jak można do nich dołączyć. Przed wieczornym koncertem zaserwują oni też drobną, kulinarną niespodziankę. Całość odbywa się na skwrze i w Kościele Św. Maksymiliana M. Kolbego.

14.08.2020, godz. 21.00
Koncert zespołu OREADA
Szukając inspirujących brzmień wędrowaliśmy dotąd po całej Polsce. Okazało się jednak szczęśliwie, że takie brzmienia mamy też blisko Łodzi. Zespół OREADA wywodzi się z Moszczenicy nieopodal Piotrkowa Trybunalskiego. Autorskie kompozycje i teksty zespołu inspirowane są przyrodą, kulturą ludową i naturą człowieka, w nowych, odmiennych aranżacjach. Skrzypce, flety, instrumenty klawiszowe, akordeon, perkusja, gitary i śpiew tworzą intrygującą całość. Zagrali dotąd około stu koncertów w wielu ważnych salach koncertowych w całej Polsce.  Są laureatami nagród i wyróżnień m.in. 2. Internetowego Festiwalu Piosenki Uziemionej DOMÓWKA, SOUNDEDIT SPOTLIGHT 2019, X Festiwalu Piosenkarnia w Krakowie, YAPA 2017 w Łodzi, BAZUNY 2016 w Sulęczynie, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie W marcu br wydali pierwszą długogrającą płytę „Mówili mi ludzie”. Koncert tradycyjnie odbędzie się w scenerii setek migoczących świec.

15.08.2020, godz. 18.30
Msza święta w intencji rodzin
Kościół Św. Maksymiliana M. Kolbego

15.08.2020, godz. 20.00
Koncert zespołu Cud w Dolinie Baka
Dolina Baka w Biblii pojawia się w Psalmie 84 a jej nazwa tłumaczona jest na „Dolinę płaczu/płaczącego” lub „Dolinę suchą”, którą ufający Bogu przemieniają w źródło życia. Cud w Dolinie Baka odnosi się do historii małżeństwa, tworzącego zespół. Wystąpią oni z towarzyszeniem swoich przyjaciół. Muzyka zespołu Cud w Dolinie Baka to przestrzeń dla tych, którzy w muzyce szukają lekarstwa na rany duszy, lecz brakuje im słów do wyśpiewania swojego bólu, swoich nadziei i tęsknot.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
jazzga
Swingujące podwórko Jazzgi
logo_rdo2
Recykling daje owoce
Łódz­kie Targi Nie­ru­cho­mo­ści & Budowa Domu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*