8 października 2021 o godz. 10:00 odbędzie się „Mała cyberiada” – sesja RPG inspirowana twórczością Stanisława Lema. Podczas tego wydarzenia, książkomaniacy „przeniosą się w czasie” oraz stworzą swoich bohaterów i ich historie.

Twórcze spotkanie poprowadzi pisarka Grażyna Bąkiewicz – miłośniczka historii, która swoje hobby przekuła na wykonywany zawód – przez wiele lat pracowała jako nauczycielka historii, dziś – pisze książki, także historyczne. Tworzy dla dzieci, nastolatków i dorosłych. Nominowana do nagrody IBBY i do nagrody Srebrnego Kałamarza, przyznawanej przez Fundację Zielona Gęś. Jej powieść dla młodzieży „O melba!” uznana została Książką Roku 2002, zaś Korniszonek, powieść dla dzieci, otrzymała honorowe wyróżnienie Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych 2004 przyznawanego przez Bibliotekę Raczyńskich. Autorka mieszka w Łodzi. (źródło: Wyd. Literatura)

Spotkanie odbędzie się w Domu Kultury „502”, ul. Sacharowa 18. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Zachęcamy do indywidualnych (nie grupowych) zgłoszeń. W sprawie zapisów prosimy o kontakt: 574190682.

 „IX Mały książkomaniak” jest współfinansowany przez Miasto Łódź oraz Veolię. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Partnerzy: Wydawnictwo Literatura, Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1, Fundacja na rzecz Edukacji i Kultury ,,Ei-Ka”.

Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęli:  Miasto Dzieci, Czas Dzieci i Plaster Łódzki

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
varga
Kawiarnia Literacka: Krzysztof Varga
samodzielni
Noc Literatury Zmysłów w Muzeum Miasta Łodzi
bml
Bardzo Mała Literacka 2016

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*