IX Festiwal Puls Literatury – dzień Sułkowskiego (foto)

IMG_6481Piątek na Festiwalu Puls Literatury w Łodzi to tradycyjnie „dzień Sułkowskiego”. Wiąże się to z Ogólnopolskim Konkursem Na Prozę Poetycką im. Witolda Sułkowskiego. W tym roku konkurs był szczególny, bo obchodził swoje dziesięciolecie.

11 grudnia w Domu Literatury rozpoczął się od promocji „Tygla Kultury”. Potem nastał czas na temat twórczości Kornhasuerów – najpierw Jakuba, potem Juliana. Po prezentacji fragmentu „Boulevard Voltaire” rozpoczęło się spotkanie z Andrzejem Bartem wokół jego najnowszej publikacji „Sztuki i sztuczki”, które poprowadził Kajus Augustyniak.

joomplu:102843

Jednym z najważniejszych gości tegorocznego Pulsu był Michal Ajvaz, czeski pisarz i filozof uznawany za jednego z najciekawszych pisarzy europejskich. Spotkanie z nim poprowadził Leszek Engelking.

Potem nastał czas na rozstrzygnięcia związane X Ogólnopolskim Konkursem na Prozę Poetycką im W. Sułkowskiego. Pierwsze miejsce zajął Krzysztof Chronowski z Wrocławia, drugie Natalia Michalska z Gliwic. Poza tym jury wyróżniła teksty Rafała Barona, Igora Kociełkiewicza, Czesława Markiewicza, Bogdana Nowickiego i Marka Zalibowskiego.

joomplu:102832

Po rozstrzygnięciu i prezentacji nagrodzonych tekstów nastał czas na prezentację publikacji Witolda Sułkowskiego pt. „Eksperyment wolność”. Na zakończenie wieczoru szósta odsłona cyklu Animatura/Litanimacja i spotkanie z Jerzym Armatą.

joomplu:102826

12 grudnia – sobota – Dom Literatury w Łodzi (Roosevelta 17) – wstęp wolny

15:00 Spotkanie z Marcinem Zegadło, autorem książki Hermann Brunner i jego rzeźnia i Edwardem Pasewiczem, autorem książki Och, Mitochondria. Prowadzenie – Rafał Gawin.
16:00 Dyrygując kakofonią: między angielskim a polskim: Ben Borek, Sophie Collins, Nathan Hamilton, Agnes Lehoczky, Wojciech Bonowicz, Małgorzata Lebda, Elżbieta Wójcik-Leese, Adam Zdrodowski.
17:00 Seryjni Poeci: Wojciech Brzoska, Adam Kaczanowski, Bartłomiej Majzel, Marcin Orliński. Prowadzenie – Przemysław Owczarek.
18:00 Nagroda Literacka Gdynia: Michał Cichy, autor książki Zawsze jest dzisiaj. Prowadzenie – Justyna Sobolewska.
19:00 Prezentacja finalistów XXI OKP im. Jacka Bierezina.
19:45 Rozstrzygnięcie konkursu krytycznoliterackiego.
20:00 Turniej Jednego Wiersza „O czekan Jacka Bierezina”.
21:00 Brzoska/Gawroński – koncert.
22:00 Spotkanie z laureatem XX edycji  OKP im. Jacka Bierezina – Piotrem Przybyłą i Michałem Pranke  Prowadzenie – Maria Magdalena Beszterda.
23:00  Rozstrzygnięcie XXI OKP im. Jacka Bierezina.

Zobacz także:

IX Festiwal Puls Literatury – dzień 8 (foto)

IX Festiwal Puls Literatury – dzień 7 (foto)

Fonetyka w Domu Literatury (foto)

IX Festiwal Puls Literatury – dzień 6 (foto)

IX Festiwal Puls Literatury – dzień 5 (foto)

IX Festiwal Puls Literatury – dzień 4 (foto)

IX Festiwal Puls Literatury – dzień 3 (foto)

IX Festiwal Puls Literatury – dzień 1 (foto)

IX Festiwal Puls Literatury w Łodzi – informacje, program

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *