alejazzW piątek, 13 lutego o godz. 19 w Ale Jazz (Rewolucji 1905r. 78/80) rozpocznie się  koncert duetu Iwona Kmiecik (śpiew, fortepian)/Sebastian Kuchczyński (perkusja). Bilety kosztują 20/25 zł. Po raz pierwszy w historii koncertów w Ale Jazz! występ będzie rejestrowany na DVD.

Sebastian Kuchczyński gościł w Ale Jazz! już dwukrotnie – w składzie Tria Michał Wróblewskiego i formacji Piotr Schmidt Electric Group, to jeden z naszych najlepszych i jeden z naszych najbardziej rozchwytywanych perkusistów młodego pokolenia. Potrafi znaleźć się w każdym gatunku muzycznym (jazz, fusion, pop, muzyka kubańska) z jednoczesnym zachowaniem własnego stylu. Razem z trębaczem Michaelem „Patchesem” Stewartem tworzy grupę Jazz Film Project, członek Organ Trio Macieja Sikały, Tria Michała Wróblewskiego, zespołu Biotone i formacji Piotr Schmidt Electric Group. Występował i współpracował także m.in. z Januszem Muniakiem, Wojciechem Karolakiem, Piotrem Wojtasikiem, Lorą Szafran, Moniką Borzym, Rafałem Sarneckim, Pawłem Tomaszewskim i Wojciechem Myrczkiem.

Iwona Kmiecik to artystka wyjątkowo wszechstronna: wokalistka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów, aranżerka. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach, laureatką Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu, laureatką pierwszej nagrody na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni i finalistką IV edycji programu Must Be The Music.Tylko Muzyka. To pierwsza wokalistka uhonorowana Grand Prix na prestiżowym Międzynarodowym Krokus Jazz Festiwalu w Jeleniej Górze. Elżbieta Zapendowska, która jak mało kto w tym kraju zna się na śpiewaniu, powiedziała: „Ja bym sobie życzyła, żeby tacy wokaliści byli w Polsce na listach przebojów”.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
babu_krl_20121216_1589220240
Pogodno w Wytwórni
River of Booze IX w Protestacji
opener
Poza Łodzią: kolejne gwiazdy Open’era

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*