logo_festiwalu16 lutego 2013 w budynku Politechniki Łódzkiej (Wólczańska 213) o godz. 9:45 rozpocznie się IV edycja Łódzkiego Festiwalu Nurkowania Wrakowego organizowanego przez Stowarzyszenie Wyprawy Wrakowe.

Wykłady i warsztaty prowadzone będą przez najlepszych nurków z Polski i Europy, którzy opowiedzą m.in. o zatopionych wrakach, fascynujących wyprawach nurkowych, bezpieczeństwie pod wodą i archeologii podwodnej. W tym roku na Festiwalu nie zabraknie również wystawy fotografii podwodnej, giełdy sprzętu nurkowego oraz aukcji charytatywnej na rzecz Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci.

Gośćmi specjalnymi festiwalu będą: Leigh Bishop (światowej sławy odkrywca wraków i pionier w używaniu mieszanek gazowych w głębokim nurkowaniu wrakowym w Wielkiej Brytanii), Mario Weidner (pionier nurkowania technicznego, odkrywca i eksplorator wielu wraków), Danijel Frka (fotograf podwodny i ekspert nurkowania wrakowego, który o chorwackich wrakach wie prawie wszystko).

Jednym z głównych punktów programu będzie prezentacja Marcina Jamkowskiego, dotycząca polskiej ekspedycji eksploracyjno-naukowej do Sierra Leone, w której brali udział organizatorzy – Roman Zajder i Piotr Wytykowski, doświadczeni płetwonurkowie, członkowie The Explorers Club. Sierra Leone była jedną z najlepszych, ale i najbardziej ekstremalnych ekspedycji w naszej karierze nurkowej. Na Festiwalu zostaną zaprezentowane zdjęcia oraz premierowy film pokazujący egzotyczną kulturę, dzikość natury i przede wszystkim tajemnice jakie odkryliśmy nurkując na afrykańskich wrakach. – Tego się nie da opisać słowami, trzeba to zobaczyć – mówi organizator Festiwalu Roman Zajder.

W trakcie imprezy zostanie zorganizowana specjalna aukcja na której uczestnicy będą mogli wylicytować różnorodne przedmioty, z których dochód zostanie przeznaczony na Łódzkie Hospicjum dla Dzieci. Oprócz aukcji na Festiwalu będzie można obejrzeć wystawę fotografii podwodnej Michała Mikuły oraz zakupić używany sprzęt nurkowy w promocyjnej cenie na giełdzie działającej podczas Festiwalu.

Więcej o imprezie i biletach można znaleźć na stronie www.festiwalwrakowy.com.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
dniotwartefunduszyue
Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2016
599. Urodziny Łodzi – informacje
Tulipan_sprzatanie_470x394
Porządek musi być, czyli sprzątanie przy Tulipanie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*