Andrzej_Olejniczak__Adzik_Sendecki_Quartet_11082011-5477gwWystęp duetu wspaniałych instrumentalistów – Andrzeja Olejniczaka i Władysława „Adzika” Sendeckiego zakończył program główny tegorocznej IV Letniej Akademii Jazzu.

Przez całe wakacje w czwartki klub Wytwórnia proponował melomanom spotkania jazzowe upamiętniające wybitnego kompozytora, Krzysztofa Komedę. W lipcu i sierpniu usłyszeć mogliśmy takich wirtuozów jak Leszek Możdżer, Zbigniew Wrombel, Tadeusz Sudnik i Tomasz Stańko.

Ostatnią koncertową noc uświetnił występ duetu Olejniczak & Adzik Sendecki Quartet . Ich koncert podczas IV Letnie Akademii Jazzu to sentymentalny powrót do lat świetności formacji Extra Ball i Sun Ship, a jednocześnie nowoczesne, europejskie spojrzenie na jazz.

joomplu:24911

Chociaż czwartkowe noce z Letnią Akademią Jazzu zakończyły się LAJ będzie kontynuowana.  Spotkanie kończące cały cykl  odbędzie się 25 sierpnia i poświęcone będzie najmłodszym.  W trakcie pikniku muzycznego LALI LAJ dzieci wraz z Teatrem Pinokio stworzą instrumenty z przedmiotów codziennego użytku i zagrają koncert finałowy razem z Piotrem Klimkiem.

/foto Gosia Wojna www.gosiawojna.pl / info. mat. pras.

Zobacz także:

IV Letnia Akademia Jazzu: Leszek Możdżer (foto)

IV Letnia Akademia Jazzu: Tomasz Stańko (foto)

IV Letnia Akademia Jazzu: Zbigniew Wrombel i Kamil Maćkowiak (foto)

IV Letnia Akademia Jazzu: Tadeusz Sudnik & Zdzisław Piernik (foto)

IV Letnia Akademia Jazzu: Royal String Quartet i Lena Ledoff (foto)

IV Letnia Akademia Jazzu – informacje, program

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_MG_1044
Bracia Figo Fagot w Scenografii (foto)
gruby_brzuch_20121208_1716545190
Grubson w Dekompresji (foto)
22tur
Turbo w Luce (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*