komediopisanieDo końca roku można przesyłać swoje prace na IV konkurs „Komediopisanie” organizowany przez Teatr Powszechny w Łodzi.

W konkursie może wziąć każda osoba pełnoletnia. Zgłosić można utwór dramatyczny o charakterze komiksowym, który nie jest adaptacją, jak również nie był wcześniej publikowany lub wystawiany.

Prace sygnowane godłem (złożoną z dowolnych liter nazwą, nie będącą formą graficzną) należy nadsyłać jako warunek konieczny w formie wydruku komputerowego (3 egzemplarze, format A4) oraz zapisu elektronicznego (wyłącznie dokument Word na płycie CD). Prosimy o dołączenie w osobnej kopercie danych osobowych (imię, nazwisko, data urodzenia, telefon kontaktowy, adres korespondencyjny, e-mail) i krótkiej noty biograficznej (wykształcenie, zawód, osiągnięcia, itp.) na adres: Teatr Powszechny, 91-069 Łódź, ul. Legionów 21, z dopiskiem KOMEDIOPISANIE.

Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 31 grudnia 2011. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do końca maja 2012 roku.

Pula nagród do rozdysponowania wynosi sześćdziesiąt pięć tysięcy złotych, w tym Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Łodzi w wysokości dwudziestu pięciu tysięcy złotych. Podział nagród leży w gestii jury.

Pełen regulamin konkursu znaleźć można tutajTu natomiast znaleźć można teksty nagradzane w zeszłych latach. Są w nich również teksty wystawiane już na deskach Teatru Powszechnego m. in. Next-ex Juliusza Machulskiego, Kochanowo i okolice Przemysława Jurka oraz Letnisko Freda Apke.

Zobacz także:

III edycja „Komediopisania” – rozstrzygnięcie

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Aktorzy Teatru Nowego w świecie Czechowa
umarli
Premiery teatralne – listopad 2011
vatslav
Vatzlav w Teatr Nowy

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*