lmt-17_plakat_net1Ruszył nabór do IV edycji konkursu Łódź Miastem Talentów. Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych szuka osób uzdolnionych muzycznie, tanecznie, w zakresie mody i od tego roku także…aktorsko!

Łódź Miastem Talentów stanowi kontynuację konkursów Łódź Łowi Talenty oraz Lumumby Łowi Talenty. Rozgrywał się dotychczas w trzech kategoriach: muzyka, taniec i moda. W tym roku zostaje poszerzony o nową kategorię – aktor. Ma na celu wyłonienie osób w wieku 12-50 lat uzdolnionych w tych dziedzinach, wsparcie ich debiutu oraz propagowanie kreatywności, zwłaszcza wśród społeczności akademickiej. Zgłoszenia przyjmowane są od lutego, a pierwsze przesłuchania rozpoczynają się już w marcu. Finał konkursu przewidziany jest w czerwcu. Finał konkursu przewidziany jest w czerwcu, gdzie podczas gali w AOIA zaprezentują się finaliści w kategoriach moda, taniec i aktor, z kolei koncert finałowy kategorii muzyka rozegra się w Pasażu Róży.

Zgłoszenia przyjmowane są mailowo na adrestalentylodz2017@gmail.com do 28 lutego. Należy przesłać próbkę swojego talentu: może to być plik w formacie mp3, krótkie video, na którym uczestnik zaprezentuje swój taniec, pokaże swoje zdolności aktorskie, link do nagrania na YouTube itp. W przypadku kategorii moda zdjęcia wykonane aparatem lub telefonem, projekty odzieży lub szkice. Na podstawie nadesłanych zgłoszeń organizator wybierze tych, którzy zaprezentują się na deskach AOIA w pierwszym etapie przesłuchań przed jury. Lista zakwalifikowanych osób opublikowana będzie na konkursowym Facebooku: https://www.facebook.com/lodzkietalenty2 marca.

Realizacja poprzednich edycji tego wydarzenia udowodniła, że Łódź jest miastem z dużym potencjałem wśród młodych twórców, którzy dzięki temu konkursowi mają często szansę po raz pierwszy zaprezentować swoje umiejętności. Finaliści poprzednich edycji kontynuują swój rozwój oraz realizują swoje pasje na profesjonalnych scenach łódzkich i ogólnopolskich. Finalistka pierwszej edycji w kategorii taniec, Agnieszka Cygan, realizuje własne spektakle taneczne, jest choreografem konkursu Miss Polski Ziemi Łódzkiej a niebawem otworzy własną szkołę tańca. Talenty wyłowione wśród muzyków biorą udział w realizacji profesjonalnych koncertów. Zespół Ted Nemeth nagrał płytę i z powodzeniem zaprezentował się w programie „Kuba Wojewódzki”. Finaliści kategorii Moda (Ola Bąkowska i Patryk Wojciechowski) zaprezentowali swoje umiejętności w programie telewizyjnym „Project Runway”.  Sama inicjatywa, jaką jest Łódź Miastem Talentów który w 2016 roku zajął trzecie miejsce w plebiscycie Plastry Kultury w kategorii „Off roku”.

Więcej informacji na temat konkursu na www.aoia.pl/wydarzenie/2017/2/1/lodz-miastem-talentow-2017

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
atp
Akademickie Targi Pracy 2015
festiwalmiastemkobiet
Festiwal Łódź Miastem Kobiet 2017
dnipamieci
VIII Dni Pamięci w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*