CYFROTEKA – Święto Myśli Cyfrowej – to unikalny na skale światową festiwal, wystawa i sympozjum artystyczne, prezentujące najciekawsze i najnowsze przejawy „cyfrowości” w dorobku wybranych, zaproszonych artystów, wśród których są bardzo znane nazwiska. W tym roku organizatorzy zaprosili ok. 60. artystów różnych dziedzin, używających rozmaitych mediów, które łączy przejawiająca się, szeroko pojęta cyfrowość, czyli artystyczna wypowiedź, jakkolwiek odnosząca się do liczb oraz cyfrowej epoki, w której obecnie żyjemy, również z jej zagrożeniami. Misja CYFROTEKI jest również jak dydaktyczna.

Czwarta CYFROTEKA odbywa się po dwudziestu latach od czasu pierwszej, w roku 2000. Przez te 20 lat wiele się zmieniło w obyczajowości, sztuce i kulturze, ale przete wszystkim w technologii. W szczególności pomysłodawcy chcą się więc przyjrzeć zderzeniu technologii cyfrowej z naturą (za mottem pierwszej CYFROTEKI: „Przez cyfrę do natury”), a także owym zagrożeniom, jak wszechobecny monitoring i face-tracking, inwigilacja cyfrowa i hackowanie, telefonia 5G czy kody QR. Jednak będą tu niekoniecznie zera i jedynki, niekoniecznie komputery, ale w ogóle liczby i wszystko, co z liczeniem związane, rownież w ujęciu abstrakcyjnym, dowcipnym czy krytycznym.

Na wernisaż wystawy i otwarcie Cyfroteki zapraszają 2 lutego do galerii Off Piotrkowska o godzinie 18:00, gdzie będzie miało miejsce również kilka występów audiowizualnych i performance. Zaś 20 lutego nastąpi wielkie zakończenie Cyfroteki w Fabryce Sztuki na Tymienieckiego – będzie to duże wydarzenie muzyczno-wizualne. W międzyczasie, przez te 18 dni odbędzie się wiele innych eventów w takich miejscach, jak Obszar Wspólny, Konkret w Muzeum Sztuki czy sala multimedialna w MS2. Szczegółowy plan wydarzeń wraz z występami konkretnych artystów zostanie niedługo podany na stronie Cyfroteki na FB oraz Instagramie.

Organizatorzy wciąż zbierają fundusze na Cyfrotekę, proszą w o wsparcie finansowe – liczy się każda złotówka. Dzięki Państwa pomocy, na Cyfrotece będziecie mogli oglądać wszystkie wydarzenia za darmo. Pieniądze wpłacamy na zrzutka.pl – link: https://zrzutka.pl/g7tcfw

Lista wszystkich artystów i wykonawców, którzy zaprezentują się na CYFROTECE: Józef Robakowski, Jerzy Kosałka (LUXUS), Andrzej Dudek-Durer, Janusz Połom, Julia Kurek, Marek Rogulski, Tadeusz Sudnik, Jan Pieniążek, Zuzanna Janin, Cezary Ostrowski (Pszczoły)+ Świetlicki, Piotr Wyrzykowski, Fumos Fumowicz, Karolina Zaborska, Jolanta Ponton (LUXUS), Dominik Podsiadły, Barbara Konopka, (+Weronika Kami Amelia), Małgorzata Kazimierczak, Aleksandra Chciuk, Małgorzata Goliszewska, Ewa Ciechanowska, Andrzej Chętko, Andrzej Miastkowski (Egon Fietke), Marcin Polak, Witold Szwedkowski, Claudine Pisarek, Diana Rönnberg/Combi Cats (Szwecja), Krzyż Kross, Aleksandra Ska, Dominik Kowalczyk (Wolfram), Tomasz Wiracki, Artur Klose (Niemcy), Igor Nawrocki (Komandor), Piotr Malinowski, Paweł Maciak, Krzysztof Małagowski, Jacek Kozłowski, Olga Kowalska, Andrzej Czapliński, Kwisatz Haderach (Aleksander Stępień), Lunatix, Razor Piont (Daniel Błoński), Marcin Skibiński, Radosław Tereszczuk (R9), Paweł Sokołowski, Sylwia Gorak, Anna Karasoń-Skibicka, Disort Visual, Dominik Makowski, Luli Susikanga (Jessica Rossolini), Rafał Hanzl, Katarzyna Matoszko, Rafaela Jasionowicz, Wojtek Kucharczyk-Oondood/00nd00d, Jacek Łupina, Krzysztof Grudziński, Dariusz Fodczuk, Procesor Plus, Paszka, Maciej Kus, Marcelo Zammenhoff

Cyfroteka objęta jest patronatem Prezydenta Miasta Łodzi, a także wspierana jest przez Muzeum Sztuki w Łodzi oraz WRO Art Center z Wrocławia.

Dyrektorem i pomysłodawcą festiwalu jest Marcelo Zammenhoff.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Radogoska Noc Pamięci
Light.Move.Festival. 2022 – informacje, program, mapa
Plakat6ww
XXI Wampiriada – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*