istno_-_grupa_0_20150130_1928394045Od 29 stycznia do 28 lutego w Galerii Re:Medium można oglądać wystawę Grupy 0+ pod nazwą Istność.

– „Istność” to wspólna wypowiedź trzech niewątpliwie różnych osobowości. Odmienność uprawianych przez nie dyscyplin, zróżnicowanie środków, inne rozłożenie akcentów nie stanowiły przeszkody dla wykreowania spójnego, choć zróżnicowanego, obrazu człowieka  nękanego niepokojem istnienia. Delikatna tkanka przeżyć i emocji znacząca siatkę linii i pęknięć w grafikach Tamary Sass, uczucia ulatujące w przestrzeń włóknami w rzeźbiarskich formach wyczarowanych przez Annę Frąckowicz, wyżłobione przez czas ryty egzystencji ukryte w zakamarkach twarzy fotografowanych przez Izę Łapińską to ślady obecności, znaki cielesnej i psychicznej kondycji człowieka. Ludzi – także takich jak my – pisze Dariusz Leśnikowski we fragmencie tekstu do folderu wystawy.

Anna Frąckowicz – Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru. Doktorat na w/w uczelni, habilitacja na Wydziale Rzeźby i Działań Przestrzennych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Od kilkunastu lat zajmuje się pracą twórczą w dziedzinie rzeźby miękkiej. Bierze czynny udział w życiu artystycznym, prezentując swoje prace na licznych wystawach w kraju i za granicą. W 2004 roku została wyróżniona odznaką Zasłużonego Działacza Kultury przyznaną przez Ministra Kultury Rzeczypospolitej Polskiej. Obecnie profesor nadzwyczajny Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi oraz wykładowca Politechniki Łódzkiej.

Izabela łapińska – Absolwentka fotografii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Doktorat i habilitacja w dziedzinie sztuki filmowej, w zakresie fotografii w w/w uczelni. W dorobku posiada kilkadziesiąt wystaw fotograficznych krajowych i zagranicznych oraz liczne publikacje w periodykach, m.in. w belgijskim wydawnictwie „Objectif”, we francuskiej edycji „PHOTO”, w polskim czasopiśmie „Camera Obscura”. Izabela Łapińska brała udział w projektach międzynarodowych oraz w konferencjach naukowych. Obecnie jest wykładowcą w Łódzkiej Szkole Filmowej, na Uniwersytecie Łódzkim i Uniwersytecie Wrocławskim.

Tamara Sass – Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Grafiki). Doktorat na Wydziale Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od kilkunastu lat zajmuje się grafiką, rzeźbą i obiektem. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach krajowych i zagranicznych oraz licznych konkursach graficznych. Publikuje w zakresie edukacji artystycznej, uczestniczy w konferencjach naukowych. Obecnie adiunkt na Wydziale Sztuk Pięknych i Projektowych Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności w Łodzi oraz metodyk i wykładowca w Katedrze Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Łódzkiego. 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
P4090400
Wideobiekty Ryszarda Jędrosia (foto+wideo)
_DSC3093_copy
Maszyny drżące Łodzi Kaliskiej w Atlasie Sztuki (foto)
IMG_8322
Annette Holdensen, Jette Mellgren – To feed a bird… (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*