Irena Santor w Filharmonii Łódzkiej

irenasantor

W niedzielę, 28 lutego o godz. 17:30 w Filharmonii Łódzkiej rozpocznie się koncert Ireny Santor. Bilety kosztują, 60, 80 i 90 zł.

Irena Santor, niekwestionowana Pierwsza Dama Polskiej Piosenki, nagrała ponad tysiąc piosenek, z których wiele stało się niezapomnianymi przebojami jak np. „Tych lat nie odda nikt”, „Powrócisz tu”, „Już nie ma dzikich plaż”, „Embarras”. Kryształowo czysty głos i wyjątkowa muzykalność oraz kunszt interpretacyjny czynią z Ireny Santor artystkę wielkiego formatu – ponadczasową. Znają Ją wszyscy, w każdym wieku a Jej piosenki są wciąż aktualne i nadal działają na słuchaczy z tą samą ogromną siłą…

Wyjątkowy koncert – spotkanie z najpopularniejszą polską piosenkarką naszych czasów. W programie usłyszymy znane i lubiane przeboje Artystki, piosenki z okrytej platyną płyty „Kręci mnie ten świat” oraz najnowszej,  wydanej w ubiegłym roku przez Polskie Radio płyty p.t. „Punkt widzenia”, która entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów, zdobyła także serca i uznanie publiczności.

W latach 60-tych minionego stulecia Irena Santor, będąca wówczas u progu swej solistycznej kariery wokalnej, występowała z dużym powodzeniem w koncertach popularnych organizowanych wspólnie przez Łódzką Filharmonię i Łódzką Rozgłośnię Polskiego Radia, z udziałem łączonych orkiestr – radiowej i filharmonicznej – pod dyrekcją Henryka Czyża i Henryka Debicha. Koncerty odbywały się cyklicznie w starym, nieistniejącym już budynku Filharmonii. Po raz pierwszy Artystka zaśpiewa z estrady nowej Sali Koncertowej szacownej Filharmonii. Zapewne dla Niej samej, jak i wielu miłośników Jej sztuki będzie to niezwykłym przeżyciem.

Irena Santor wystąpi z towarzyszeniem zespołu muzycznego  w składzie:  Mariusz Dubrawski – fortepian, Wojciech Ruciński – kontrabas, Grzegorz Poliszak – perkusja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *