IPLEX – internetowe kino za darmo!

iplex.pl_logoNajwiększe przeboje europejskiego kina za darmo, legalnie i w dobrych kopiach? Dzięki nowej odsłonie kina Iplex.pl jest to możliwe.

W ten weekend jedno z największych kin internetowych przeszło metamorfozę. Z płatnego serwisu Iplex zamienił się w całkowicie bezpłatną platformę proponującą najwyższej klasy kino, głównie europejskie przeboje nagradzane na wielu festiwalach.
Jak tego dokonał Łukasz Skrzypek, prezes spółki, z zespołem? Po prostu postawiono na reklamy, które pojawiają się przed samym filmem oraz w trakcje każdej pauzy danego materiału. Dzięki temu produkcje, które kosztowały 4-9 złotych dziś nie kosztują ani złotówki.
A jest w czym wybierać – Mała Moskwa, Wojna Polsko-Ruska, Hanami kwiat wiśni, Boski, Młode wino, Guzikowcy, Gomorra  i około tysiąca podobnych tytułów. Naprawdę wiele rarytasów.
Kino ma trzy wady. Po pierwsze, co wcale dla mnie nie jest ujmą, a wręcz przeciwnie chwałą, ale dla innych może być inaczej – mało amerykańskich superprodukcji. Po drugie – większość filmów jest z napisami (nawet te, które chętnie obejrzałyby dzieci są pozbawione lektora). Po trzecie – filmy można oglądać tylko z polskich IP.
To jednak drobnostki. Iplex to kopalnia dobrego kina. Są tu nie tylko przeboje europejskie z ostatnich lat, ale także m. in. klasyka kina radzieckiego, czy przeboje Charliego Chaplina. Do tego dodać trzeba także zbiór kilkuset skeczów kabaretowych, a wkrótce także koncertów muzycznych.
Do odbioru filmów potrzeba podstawowej klasy komputer z dostępem do Internetu (praca nad kompatybilnością z Linuxem trwają). Potem można się już delektować. Ja w ciągu dwóch dni obejrzałem pięć filmów: Rusałkę, 007 przygód Franka i Wendy, Orzeł kontra Rekin, Wielką ściemę oraz Sztukę płakania. W skali 1-6 każdy z tych filmów zasługuje na minimum mocną czwórkę. Jak widać Iplex oferuje naprawdę dobre kino.
Ciekawe jak odpowiedzą płatne jak dotąd platformy? Czy Cineman, Ipla.tv, Tvscreen czy Netino także pójdą w ślad Iplex’u? To bardzo dobre rozwiązanie i sposób na piractwo – bo po co ściągać, jak się ma to za darmo? A że kosztem kilku reklam – każdy to przeboleje.

Jeden komentarz do “IPLEX – internetowe kino za darmo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy