30 kwietnia został ustanowiony Międzynarodowym Dniem Jazzu w 2011 roku i jest celebrowany na całym świecie. Jest to dzień poświęcony sztuce jazzowej, jej zdolności do zbliżania i łączenia ludzi oraz promowania dialogu, wolności wypowiedzi, a także poszanowania praw człowieka i różnorodności. Głównym patronem i organizatorem obchodów Międzynarodowego Dnia Jazzu jest UNESCO wspólnie z Herbie Hancock Institute of Jazz, którego przewodniczący – legendarny pianista jazzowy i kompozytor Herbie Hancock, jest również ambasadorem UNESCO do spraw dialogu międzykulturowego.

W 2021 roku przypada 10 rocznica obchodów #JazzDay – który co roku jednoczy ikony jazzu z całego świata, a towarzyszyć mu będzie szereg wydarzeń muzycznych i edukacyjnych, organizowanych przez partnerów na całym świecie. To właśnie zaangażowanie artystów, edukatorów oraz publiczności z każdego zakątka globu pozwala na zjednoczenie tego dnia tak ogromnej rzeszy ludzi wokół jazzu – muzyki wolności. Z tej okazji zapraszamy na specjalny koncert kwintetu wieloletniego partnera UNESCO i Herbie Hancock Institute of Jazz – Piotra Krzemińskiego: jednego z czołowych polskich trębaczy i kompozytora, laureata Nagrody dla Najlepszego Łódzkiego Jazzmana – za energetyczny jazz, ciekawe kompozycje, mnogość emocji w improwizacji oraz świetną atmosferę na koncertach. Z powodu zamknięcia sal koncertowych wiosną br. koncert przeniesiony został na 22 lipca 2021 roku.

Cena biletów: 75 zł Dostępnych 120 miejsc siedzących, 50 % widowni. Koncert odbywać się będzie w reżimie sanitarnym. Prosimy o przybycie w maseczkach oraz o przestrzeganie zakazu konsumpcji na terenie obiektu.

Zespół zagra w składzie: 

Piotr Krzemiński – trąbka, flugelhorn 

Michał Borowski – saksofon tenorowy 

Dariusz Petera – instrumenty klawiszowe 

Andrzej Zielak – kontrabas 

Karol Domański – perkusja 

Bilety: https://scena-lodz.vectorsoft.pl/MSI/Default.aspx?event_id=107&typetran=0&returnlink=%7e%2fmvc%2fpl%3fsort%3dFlow%26date%3d2021-04

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Krzak-4-basy
Krzak w Improwizacji
emergenza
Emergenza Festival Polska – łódzki finał
30_Second_to_Mars_20111108-5241mw
Thirty Seconds to Mars w Atlas Arenie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*