39091704W piątek, 21 listopada o godz. 21 w 6. dzielnicy rozpocznie się koncert Innercity Ensemble. Support – Jachna, Dziubek. Wstęp jest wolny.

Innercity Ensemble to kolektyw, czy jak kto woli supergrupa,  którą tworzą muzycy znani z takich grup i projektów jak m.in. Sing Sing Penelope, Something Like Elvis, Ed Wood, HATI, Grobbing Thristle, Dwutysięczny, Kapital, Stara Rzeka, X-Navi:Et.

Idea zespołu wzięła się z chęci skumulowania mas dobrej energii i jeszcze lepszej muzyki, jaka w ostatniej dekadzie wykwitła w Bydgoszczy, Toruniu i Poznaniu wśród wyżej wymienionych składów. Zespół jest wynikiem niezwykłego spotkania siedmiu muzycznych osobowości, które zapisały się już w historii polskiej muzyki alternatywnej, eksperymentalnej i jazzowej – osobowości, które od kilku lat aktywnie ją współtworzą. Podczas pierwszej sesji nagraniowej w lipcu 2011 r. – bez założeń, koncepcji i wstępnych planów, muzycy wspólnie improwizowali przez trzy dni od rana do nocy, czego rezultatem były dwa dobrze przyjęte wydawnictwa: epka „Innercity Ensemble” (dostępna w internecie) i album „Katahdin” opublikowany w październiku 2012 na płycie CD.


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
laxigen
Laxigen Overdrive, O.C.D., The Muddy Berry w Stereo Krogs
kristen
Kristen w Żarty Żartami
IMG_0092
Meek, Oh Why? w Formacie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*