inicjatywy_lokalne3W piątek, 29 listopada o godz. 18.30 w Ośrodku Kultury Górna rozpocznie się artystyczne podsumowanie “Inicjatyw lokalnych” – pierwszego tego typu projektu w Łodzi, w którym mieszkańcy miasta zaproszeni zostali do współtworzenia oferty Ośrodka Kultury.

Podsumowanie „Inicjatyw lokalnych” będzie zatem okazją do przekonania się, jak silną transformację w ostatnich latach przechodzą łódzki domy kultury. Nawiązują coraz silniejsze relacje z mieszkańcami, angażując ich do realizacji ofert programowej i otwierając się na ich propozycje.

W maju 2013 r. Ośrodek Kultury Górna zainicjował projekt „Wykaż Inicjatywę”. Tym samym po raz pierwszy w historii Ośrodka mieszkańcy miasta zaproszeni zostali do stworzenia oferty kulturalnej placówki. Postawiliśmy sobie więc za cel dotarcie do najciekawszych przejawów oddolnej działalności kulturalnej mieszkańców i przekonanie ich animatorów do współtworzenia naszej oferty – mówi Mateusz Sidor, dyrektor Ośrodka Kultury Górna. Służyło temu przeprowadzenie diagnozy społecznej, która pomogła poznać podstawowe problemy i potrzeby mieszkańców odnoszące się do sfery kultury. Ogłoszony został konkurs na inicjatywę lokalną pod hasłem „Wykaż inicjatywę”. W ramach konkursu wpłynęło 18 propozycji wydarzeń artystycznych i społecznych. Spośród nich jury wybrało 5 inicjatyw, które zostały zrealizowane w Ośrodku Kultury Górna przez ich autorów i liderów w okresie od października do końca listopada 2013. Przedsięwzięcie to było możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Zrealizowano następujące inicjatywy: „Teatralne warsztaty aktorsko-reżyserskie”, „Bliżej siebie, bliżej drugiego człowieka” – warsztat tańca spontanicznego oraz tantry współczesnej, „Kobiecość – obudź to w sobie” – warsztaty, dzięki którym każda kobieta odkryje swój potencjał, „Salon rzeczy niepotrzebnych” – pchli targ na Olechowie, „Spotkania z iluzją” – kuglarsko-iluzjonistyczne show dla najmłodszych.

W piątkowym programie finału „Inicjatyw lokalnych” znajdą się:
– filmowa relacja z wszystkich wydarzeń i spotkań;
– premierowy pokaz efektów warsztatów aktorsko-reżyserskich;
– wystawa zdjęć dokumentujących realizację projektu;
– dyskusja z liderami i autorami inicjatyw;
– poczęstunek dla uczestników i gości.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
juwe2012
Juwenalia w Łodzi 2012 – serwis specjalny
dnikariery
Poznaj swojego przyszłego pracodawcę!
Bijemy rekord Guinessa – Światowy Dzień Marzyciela

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*