inga-iwasiow-na-krotko-492x800W środę, 30 maja na terenie Foyer Dużej Sali Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka odbędzie się spotkanie z Ingą Iwasiów. Imprezę zorganizowano w ramach promocji jej najnowszej powieści pt. Na krótko. Spotkanie poprowadzi Tomasz Bocheński. Wstęp jest bezpłatny.

Ta książka  poprowadzi nas zaułkami  tajemniczego miasta przyszłości, oderwanego od Unii Europejskiej, gdzie każdy może zgubić życiowy balast, ale  i zachłysnąć się chwilą wolności. Dwie kobiety, Ruta i Sylwia, poznają się w salonie fryzjerskim. Jest to początek ciekawej relacji – każda z nich ma do przemyślenia swoją biografię, niełatwe związki z mężczyznami i zawodowe decyzje… Świat wokół zmienia się w wielkie muzeum, pamięć męczy i zawodzi, a one szukają kluczy do swoich życiowych wyborów, odtwarzając obraz niedawnej przeszłości wschodniej Europy.

Inga Iwasiów (ur. 1963) – pisarka, krytyczka literacka, profesor literaturoznawstwa, redaktor naczelna dwumiesięcznika „Pogranicza”, organizatorka życia kulturalnego i intelektualnego w Szczecinie, w którym się urodziła i nieprzerwanie mieszka. Pierwszym zajęciem Ingi Iwasiów jest akademickie badanie literatury. Z tych zainteresowań wzięło się kilka książek z zakresu literaturoznawstwa i krytyki literackiej. W tej grupie prac zwracają szczególną uwagę rozprawy i eseje inspirowane feminizmem oraz teorią gender: Rewindykacje. Kobieta czytająca dzisiaj (2002), Gender dla średnio zaawansowanych. Wykłady szczecińskie (2004). Jako beletrystka Iwasiów debiutowała w 1998 roku tomem prozy Miasto-ja-miasto. Następnie opublikowała dwie książki poetyckie: Miłość (2001) oraz 39/41 (2004). Te trzy dzieła ukazały się w niewielkich, koneserskich nakładach w rodzinnym mieście pisarki; o pracy artystycznej Ingi Iwasiów wiedzieli tylko najbardziej uważni obserwatorzy współczesnego życia literackiego. Szerszej publiczności pisarka zaprezentowała się tomem prozy Smaki i dotyki. Wydała także powieści Bambino (Książka Lata Biblioteki Raczyńskich, nominacja do Nagrody Literackiej “Gdynia” oraz Nike 2008) i Ku słońcu.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
dzien_reymonta_2013
Dzień Reymonta 2013 – informacje
ksiazki
Łódź literacka – maj 2011
Gra na smartfona – Literacki Surfing

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*