6cf84222242c8b83560e596569708a4dW dniach 8-9 października 2011 na stadionie CSiR odbył sie Infosys Łódź Sevens Cup. Był to turniej rugby siedmioosobowego, w którym stratowały kobiety oraz mężczyźni. W ramach rugowego święta odbył sie tez turniej Open Rugby Tag.

Pierwszego dnia odbyło sie III Grand Prix Mistrzostw Polski Rugby Kobiet, w którym Panie wałczyły o tytuł najlepszej  krajowej drużyny. Łódź reprezentowały Atomówki. Nasze panie w pierwszym meczu wygrały pewnie z RC Częstochowa 26:0, następnie w ciężkim pojedynku na boisku zremisowały z drużyną Lechii Gdańsk 12:12, pretendentkami do tegorocznego tytułu mistrzowskiego, choć do przerwy to Atomówki wygrywały- 12:0. W ostatnim meczu fazy grupowej Atomówki uległy drużynie Ladies Frogs Warszawa 40:0. Wyniki innych drużyn w grupie spowodowały, ze choć łodzianki przegrały tylko ze zwyciężczyniami turnieju kobiet, wałczyły z drużyna Arki Gdynia w meczu o 5. miejsce- wygrały pewnie 32:0. W meczu finałowym o 1 miejsce wałczyły drużyny Tygrysic Sochaczew oraz Ladies Frogs Warszawa – wygrały te ostatnie- 33:0

Drugiego dnia walczyli mężczyźni- BBRC Łódź wystawiło silną, lecz nieco odmłodzona drużynę. W pierwszym meczu przegrali ze zdecydowanym faworytem turnieju, Reprezentacją Polski, 56:7 (21:7). Jedyne przyłożenie w tym meczu dla BBRC zdobył Damian Klimek. Kolejne dwa mecze drużyna BBRC Lodź wygrała z Obeliksem Bełchatów 24:5 (17:5), oraz po bardzo zaciętej walce, z Gentelmen’s Rugby Club 12:10 (5:0), zajmując drugie miejsce w swojej grupie. W półfinale zawodnicy z Lodzi zmierzyli sie z drużyna Kosmaz Koszalin i musieli uznać jej wyższość przegrywając 35:0 (19:0). W meczu o 3. miejsce zespól BBRC Łódź spotkał sie z Fabrykantami Pabianice, którzy w swoim półfinale ulegli Reprezentacji Polski 54:0 (21:0). W pierwszej połowie łodzianie zagrali koncertowo zdobywające 26 punktów po trzech przyłożeniach Damiana Klimka oraz jednym Dominika Mielczarka. W drugiej połowie, po wprowadzonych w obu drużynach zmianach inicjatywę przejęli pabianiczanie. Mecz skończył sie wynikiem 26:12 (26:0) i to zawodnicy BBRC cieszyli sie z brązowych medali.  Męski turniej wygrała Reprezentacja Polski pokonując w finale Kosmaz Koszalin 14:12. Pozostałe łódzkie drużyny, GRC i LKS uplasowały się kolejno na 5 i na 8 miejscu. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Damian Klimek z BBRC Łódź. Trener Reprezentacji Polski – Krzysztof Folc oficjalnie zakomunikował, ze przy najbliższej grze kadry „siódemkowiczów”, Damian zostanie powołany do Reprezentacji.

71d86ec0d7972f18bc8f7e93260e4819

Dużą popularnością cieszył sie również Turniej Open Rugby Tag- zgłosiło sie do niego bowiem aż 11 zespołów, co daje łącznie ok. 80 dzieci. Pod czujnym okiem sędziów i trenerów rozgrywali zawody w bezkontaktowej odmianie rugby. „Cieszy niezwykła popularność tej formy gry, jest to doskonale przygotowanie do tej normalnej- na pełnym kontakcie. Dzieciaki oswajają sie z jajowata piłką, sposobami podawania, dużo grają ręką, no i przede wszystkim cieszą sie gra, a to jest dla nas na tym etapie wyszkolenia najważniejsze” komentuje Zbigniew Grądys, prezes BBRC Łódź, organizatorów turnieju.

Pod względem organizacyjnym Infosys Łódź Stevens Cup, był jednym z najlepiej zorganizowanych turniejów rugby 7 w tym roku, co zgodnie potwierdzili uczestnicy. Turniej nie odbył się jednak bez wsparcia ze strony Urzędu Miasta Łodzi, Urzędu Marszałkowskiego oraz sponsorów – firm Infosys BPO Poland i Delia Cosmetics.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Awans Venol Atomówek Łódź
rugbyplakat
Polska – Europa – wielki mecz rugby
budowlanimistrzem
Budowlani Łódź Mistrzem Polski (foto+wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*