Industrialny post-punk z Nowego Jorku w klubie DOM

Są z Nowego Jorku i grają industrialny post-punk. Kiedy znajdą się na scenie można mieć pewność, że z głośników popłyną brudne i głośne dźwięki, pełne przesterowanych gitar i zgrzytliwych sampli. Zespołu Pop.1280 – bo o nim mowa – będzie można posłuchać na żywo już w najbliższą środę (4 marca) w klubie DOM. Początek imprezy o godzinie 20. Bilety kosztują 25 złotych.

Grupa Pop.1280 wzięła swoją nazwę od wydanej w 1964 roku kryminalnej powieści Jima Thompsona, o tym samym tytule. Zespół powstał w 2008 roku z inicjatywy Chrisa Buga, który do składu dokoptował Ivana Lipa, Johna Skultrane i Andrew Smitha. W początkowym okresie działalności, grupa tworzyła piosenki, które oscylowały w klimacie downer punku. To jednak nie było brzmienie do jakiego dążyli muzycy. Po wielu próbach, Pop.1280 w końcu wypracował swoje ostateczne brzmienie, w którym nie brakuje punku, industrialu, new wave’u czy hardcore’u. Obecnie, Pop.1280 to trio, którego oryginalne dźwięki można umieścić obok dorobku takich artystów, jak chociażby Sonic Youth, The Velvet Underground czy Suicide.

https://www.youtube.com/watch?v=VW3mz64a_jk

Pop.1280 w swojej twórczości szerzy dystopijną wizję świata. Grupa ma na koncie cztery płyty. Ostatnia to wydana w ubiegłym roku, nakładem WeyrdSonRecords, „Way Station”. Album przynosi fanom zespołu dźwiękowe zaskoczenie. Muzycy zupełnie zrezygnowali z żywej perkusji na rzecz preparowanych w sposób maszynowy rytmów, a obecną w podkładach elektronikę, z powodzeniem zastąpili analogowymi dźwiękami. Takie zmiany były podyktowane roszadami w składzie – grupę opuścił perkusista Andrew Chugg, za to do składu dołączył Matthew Hord, specjalista od analogowych syntezatorów.

O tym, jak panowie z Pop.1280 radzą sobie na żywo, będzie można przekonać się w najbliższą środę (4 marca) w klubie DOM. Koncert rozpocznie się o godzinie 20. Bilety, w cenie 25 złotych, do nabycia w dniu imprezy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *