carnal_climaxRyan Jordan, Maciej Ożóg i Wiktor Skok – trzech specjalistów od eksperymentalnego hałasu, wystąpi we wtorek, 18 listopada w klubie DOM. Artyści zagrają na imprezie odbywającej się pod hasłem Carnal Climax ┼ Interferences. Start o godzinie 20. Bilety, w cenie 15zł, do nabycia w klubie.

Pochodzący z Wielkiej Brytanii Ryan Jordan, to muzyk i artysta eksperymentujący w obszarze zdegradowanych, zniszczonych urządzeń elektronicznych, transu, retro-telegrafii oraz hylozoicznej komputacji neuronalnej. W swych pracach wykorzystuje zaprojektowany i wykonany przez siebie sprzęt, odwołując się do estetyki sygnałów oraz fizyczno-materialnej natury doświadczenia. Występy Jordana przyjmują formę ekstremalnego doświadczenia, w którym główną rolę odgrywa intensywne użycie światła stroboskopowego, głośny dźwięk oraz elektryczne stymulacje skał. W swoich performansach dąży do wywoływania u odbiorców stanów przypominających trans czy halucynacje. Ryan Jordan prezentował swoje prace na całym świecie występując w instytucjach artystycznych i akademickich, podczas ważnych festiwali, ale też w przestrzeniach takich, jak squaty czy opuszczone budynki postindustrialne.

joomplu:82329

Maciej Ożóg to teoretyk kultury i artysta dźwięku. Zajmuje się sztuką interaktywną, mediami taktycznymi, bio artem, problematyką społeczeństwa sieci, studiami nad kulturą nadzoru (surveillance studies) oraz posthumanizmem. Od początku lat dziewięćdziesiątych jest zaangażowany w rozwój muzyki eksperymentalnej w Polsce. Założyciel wielu zespołów (Spear, Ben Zen, Nonstate Aural Treat, Sub Spa, Quantum Vacuum Oscillator, Nonstate i.a.).

joomplu:82331

Ożóg tworzy multimedialne performensy, instalacje interaktywne oraz filmy wideo. W swoich solowych działaniach skupia się na krytycznej eksploracji przestrzeni liminalnej pomiędzy fizjologiczną aktywnością ciała a niewidzialną elektromagnetyczną infrastrukturą przestrzeni hybrydycznej. Wykorzystuję unikatowe I prototypowe urządzenia elektroniczne, instrumenty analogowe oraz cyfrowe.

joomplu:82330

Wiktor Skok to protagonista kultury industrialnej i wieloletni animator sceny punk hardcore. Lider i wokalista grupy JUDE oraz wydawca zine’a PLUS ULTRA. Publicysta, promotor i kurator projektów muzycznych. Całkowicie poświęcony wszelkim odmianom ekstremalnej muzyki mechanicznej. Główne bieguny jego pasji stanowią industrial, electroindustrial, EBM, power electronics, power noise. Robotę DJa uważa za proliferację swoich muzycznych pasji i element estetycznej propagandy. Prezentacje mogą być zarówno apologią łomotu jak i miłych uchu melodii. Łączy swoje własne produkcje z szeroko znanymi standardami industrialnego hałasu. Jego sety niosą zazwyczaj zaskakujące zwroty bruityzmu i tonalności. Obok siebie współgrają kompozycje Dymitra Szostakowicza, Karola Szymanowskiego, szlagiery Marleny Dietrich, Zarah Leander oraz totalne, maszynowe serie Esplendor Geométrico czy Vivenza. Większości demonstracji towarzyszą projekcje autorskich filmów i videoklipów.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
koniecsiwata
Koniec Świata w Scenografii
fiszemade
Fisz Emade Tworzywo w Wytwórni
lodzidscofest
Łódź Disco Fest 2017 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*