Industrialna dyscyplina w klubie DOM

Berliński duet Operant, specjalizujący się w tworzeniu miażdżących, muzycznych pejzaży, wystąpi w najbliższy piątek (10 maja) w klubie DOM. Oprócz bohaterów wieczoru, na scenie pojawią się również inni artyści związani ze sceną techno/industrial: Coal, Khost i Skrotten. Początek imprezy o godzinie 21. Bilety kosztują 30 złotych.

Operant to duet będący kolaboracją pomiędzy Augustem Skipperem i Luną Vassarotti, założycielką berlińskiego labelu Instruments of Discipline. Wytwórni przyświeca wizja eklektyzmu i nieustannego przekraczania granic. Spod jej skrzydeł wyszły bardzo różne wydawnictwa: od techno, przez industrial, aż po ambient i experimental. Muzyka Operant to wypadkowa techno, industrial, power electronics i dark ambient, które połączone w całość, tworzą chaotyczną, dźwiękową euforię.

Występy Operant przypominają kolizję między maszynami, a ludzkim ciałem. To wyjątkowe wydarzenia, podczas których przesycone noise’owym sznytem syntezatorowe dźwięki, wybrzmiewają na tle agresywnych bitów i podwójnego wokalu. Całość – surrealistycznie zniekształcona – daje oryginalny i niecodzienny efekt.

Coal to młoda krew w szeregach Instruments of Discipline. Projekt tworzą Anthony Ayarcana – specjalizujący się w brutalnym techno producent i Oliver Kohlenberg – poruszający się w klimatach hardcore punk wokalista. Coal to doskonałe połączenie techno, EBM i punku. To mieszanka gwałtownych, elektronicznych dźwięków z punkowym, ciężkim brzmieniem. Ich występy na żywo są pokładem surowej energii, w których techno przybiera punkową odsłonę.

Jako gość specjalny, łódzkiej publiczności ukaże się Khost z Birmingham. Khost reprezentuje nowatorskie podejście do doom metalu, noise i industrialu. Duet zasłynął współpracą z legendarnym Godflesh, a ich mroczna ściana hałasu i ambientu bliska jest brzmieniom takich sław jak Sunn O))).

Oprócz Operant, Coal i Khost, na scenie pojawi się równieżSkrotten – solowy projekt łódzkiego artysty, Szymona Korzeniowskiego, który techno live acty łączy z elementami industrialu i IDM. Po koncertach, nie zabraknie afterparty. Zagrają, dobrze znani bywalcom klubu DOM, Wiktor Skok i Michał Fryc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *