Inauguracja Sezonu i wieczór wspomnień – Tomasz Konina in memoriam

W niedzielę, 23 września o godz. 19 w Teatrze Wielkim odbędzie się Inauguracja Sezonu i wieczór wspomnień – Tomasz Konina in memoriam.

Na scenie pojawi się barwna galeria operowych postaci, które dla Państwa i dla nas raz jeszcze powrócą by przypomnieć siebie, wspaniałą muzykę, niezwykle oryginalne inscenizacje Reżysera i… Jego samego. A że scena – jak i życie – nie uznaje pustki, to pojawią się na niej tego wieczoru także bohaterowie operowych dzieł muzycznych, które w całości Teatr zaprezentuje w nowym sezonie artystycznym.

W programie:

Część I
Wspomnienie Tomasza Koniny oraz spektakli w jego reżyserii: arie, ensemble i sceny zbiorowe m.in. z „Kandyda” L. Bernsteina, „Barona cygańskiego” J. Straussa, „Adrianny Lecouvreur” F. Cilei i „Makbeta” G. Verdiego.

Część II
Uroczysta Inauguracja Sezonu:
fragmenty znakomitych dzieł z nadchodzącego repertuaru takich jak: „Bal u naczelnika”, „Człowiek z manufaktury” R. Janiaka, „Samson i Dalila” C. Saint-Saensa, „Rigoletto” G. Verdiego, „Tramwaj zwany pożądaniem” A. Previna, „Zemsta nietoperza” J. Straussa oraz baletu „Don Kichot” z muzyką L. A. Minkusa.

Wystąpią m.in. Soliści TWŁ: Joanna Woś, Monika Cichocka, Dorota Wójcik, Patrycja Krzeszowska, Agnieszka Makówka, Bernadetta Grabias, Olga Maroszek, Krzysztof Marciniak, Łukasz Motkowicz, Zenon Kowalski, Grzegorz Szostak, Przemysław Rezner i Dawid Kwieciński oraz chór, balet i orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi. Dyrygować koncertem będą: Marta Kosielska, Michał Kocimski oraz Vladimir Kiradjiev.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *