Mistrzostwa województwa zainaugurują sezon curlingowy 2021/22 na łódzkiej hali curlingowej. W zawodach ujrzymy czołowych łódzkie drużyny na czele z medalistami mistrzostw Polski, a w niedzielę wszyscy chętni będą mieli możliwość spróbowania swoich sił w curlingu na treningu otwartym!

Przed nami czwarty sezon funkcjonowania hali Curling Łódź – pierwszego i jedynego profesjonalnego obiektu do curlingu w Polsce. W inauguracyjnych zawodach o tytuł mistrza województwa łódzkiego zobaczymy m.in. drużynę POS Łódź Monkey Man (skip Paweł Włodarczyk) – srebrnych medalistów mistrzostw Polski mężczyzn oraz mistrzów Polski juniorów młodszych (skip Kacper Dyderski). Szczegółowy harmonogram na stronie www.curlingevent.com

Po kolejce finałowej turnieju, w niedzielę (12 września) o godzinie 18:30 odbędzie się natomiast trening otwarty curlingu, na którym każdy chętny będzie mógł nauczyć się podstaw tej olimpijskiej dyscypliny sportu pod okiem czołowych polskich zawodników! Wstęp na trening otwarty jest bezpłatny, wymagany jest jedynie zapis drogą mejlową pod adresem pos@pos.org.pl lub przez profil “Polska Organizacja Sportowa Łódź Curling” na Facebooku. Na trening należy zabrać ciepłe sportowe ubranie oraz obuwie sportowe na zmianę. Trening odbędzie się na lodowisku przy ul. Śnieżnej 10 w Łodzi.

Łódzcy curlerzy zainaugurowali już sezon w rozgrywkach międzynarodowych. W miniony weekend dwie polskie pary z powodzeniem rywalizowały w turnieju World Curling Tour w niemieckim Oberstdorfie. Adela Walczak i Andrzej Augustyniak dotarli aż do finału, w którym ulegli Szwedom (Johanna Heldin i Daniel Magnusson), a Zuzanna Rybicka i Bartosz Dzikowski zajęli w zawodach 4. miejsce. To świetny występ Polaków na inaugurację sezonu, bo po raz pierwszy dwie polskie pary dotarły do półfinałów tak silnie obsadzonego turnieju. Dzięki temu występowi oba polskie duety awansują do czołowej dwudziestki rankingu World Curling Tour.

Czołówka turnieju WCT Oberstdorf Mixed Doubles Cup:
1. Johanna Heldin / Daniel Magnusson (Szwecja)
2. Adela Walczak / Andrzej Augustyniak (Polska)
3. Daniela Rupp / Kevin Wunderlin (Szwajcaria)
4. Zuzanna Rybicka / Bartosz Dzikowski (Polska)

Opis zdjęcia: od lewej Andrzej Augustyniak, Adela Walczak, Zuzanna Rybicka i Bartosz Dzikowski.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Red Bull Skim It vol. 8 (foto)
artificial_grass_field
Kalendarz sportowy – listopad 2015
artificial_grass_field
Kalendarz sportowy – lipiec 2015

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*