Inauguracja Pulsu Literatury z Energią Kultury 2015 (foto)

IMG_6363Spektakl „Ziemia obiecana” w Teatrze Nowym w reż. Remigiusza Brzyka, który zainaugurował festiwal „Puls Literatury”  uznano Energią Kultury 2015 roku. Po raz siódmy czytelnicy „Gazety”, widzowie Telewizji Toya i internauci wybrali najważniejsze wydarzenie kulturalne roku w Łodzi.

Poza „Ziemią..” nominowani byli: polska premiera IV Symfonii „Tansman Epizody” Henryka Mikołaja Góreckiego w Filharmonii Łódzkiej, koncert „Musica Festiva” na dwoje organów oraz orkiestrę symfoniczną na stulecie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej , Oscar dla filmu „Ida” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, spektakl „Wycinka” Krystiana Lupy w ramach XXI Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych, wystawa „Magda Moskwa. Nomana” w ms2, „Cyberiada” w reż. Wojciecha Kościelniaka w EC 1, doktorat honoris causa dla Umberto Eco, koncert zespołu Motion Trio w ramach Geyer Music Factory, „Bałucki słownik” wydany w ramach obchodów stulecia przyłączenia Bałut do Łodzi, wystawa „Mirosław Bałka: Nerw. Konstrukcja” w Muzeum Sztuki oraz wznowienie tomu „Maszyna do pisania” Zdzisława Jaskuły.

IMG_6338

Podczas gali po raz piąty została wręczono nagrodę dla człowieka szczególnie zasłużonego dla łódzkiej kultury. W tym roku otrzymała ją Ewa Pilawska, dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi.

Na zakończenie Gali, która tradycyjnie odbywała się w Klubie Wytwórnia, wystąpił Janusz Radek i zespół The Ants (foto relacja tutaj).

Zobacz także:

Straszny dwór z Energią Kultury 2014

Energia Kultury 2013 dla Festiwalu Sztuki Światła (foto)

Energia Kultury 2012: Hotel Savoy (foto)

Energia Kultury 2011: Oratorium Dance Project (foto)

Energia Kultury 2010: Depeche Mode w Atlasie Arena (foto)

Energia Kultury 2009: Placido Domingo przed Teatrem Wielkim

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *