DSC0701524 kwietnia w Domu Kultury 502 odbyła się inauguracja projektu „Poznaj moją historię” dofinansowanego z Muzeum Historii Polski w Warszawie.

W ramach spotkania odbył się wykład na temat Żydów i Rosjan w Łodzi w XIX i XX w. Uczestnicy (młodzież i seniorzy) mieli okazję obejrzeć również dwa filmy z cyklu Złe miasto? autorstwa Andrzeja Barta.

Projekt „Poznaj moją historię” to szereg różnorodnych działań poprzez które organizatorzy chcą przypomnieć historię wielokulturowej Łodzi. W programie projektu przewidziane są m.in. wykłady o wielokulturowej Łodzi, wycieczki szlakiem wielokulturowej Łodzi, projekcja filmowe, warsztaty i plenery fotograficzne,  warsztaty historyczne i rozmowy ze świadkami historii, gra miejska, opracowanie  materiałów, wydanie katalogu, wystawa fotograficzna i prezentacja katalogu z załączoną  płytą CD zawierającą wywiady ze świadkami historii.

DSC07024

Program wydarzeń:

27 kwietnia  o godz. 11 – wycieczka  śladami wielokulturowej Łodzi (zbiórka na pl. Wolności, przy pomniku).
12 maja godz. 10:45  – wycieczka do synagogi i cerkwi (zbiórka przed synagogą)
22 maja godz. 11  – wykład dr K. Woźniaka – Wielokulturowa Łódź – luteranie
15 maja – 15 czerwca – wywiady ze świadkami historii oraz plenery fotograficzne
15 czerwca – gra miejska
30 czerwca – 20 listopada -opracowanie zebranych materiałów
5 grudnia -prezentacja efektów pracy –  fotografie wielokulturowej Łodzi i katalog zawierający zdjęcia i opisy istotnych dla wielokulturowej Łodzi osób i miejsc z załączoną płytą CD (rozmowy ze świadkami historii).

/fot.mat.prom.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Podziemia Orientarium (foto)
IMG_2969
Promised Land Art Festival (foto)
Łódzkie mikrohistorie w Skansenie Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*