Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi zaprasza  na inaugurację kolejnego sezonu Krakowskiego Salonu Poezji w Łodzi.

26 września, godz. 12.30, Duża Scena, ul. Więckowskiego 15

Będzie to Salon niezwykły.  Po raz pierwszy, absolutnie premierowo, czytane będą poezje Sergiusza Jesienina  w tłumaczeniu Bronisława Maja. Wiersze recytował będzie, po polsku i rosyjsku  Bronisław Maj  i aktorzy Teatru Nowego – Łukasz Gosławski i Damian Sosnowski.

Oprawę muzyczna zapewni Chór Kameralny Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu,  Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pod dyrekcją Beaty Szymańskiej.

Krakowski Salon Poezji to inicjatywa Anny Dymnej rozpoczęta w styczniu 2002 roku w Krakowie.  Krakowski Salon Poezji szybko stał się cenionym i lubianym wydarzeniem. Jego sukces przerósł najśmielsze  oczekiwania organizatorów, ponieważ zainteresował środowisko teatralne całego kraju.  Salony Poezji powstały m.in. w Gdańsku, Gdyni, Warszawie i Poznaniu, a także za granicą:  w Dublinie, Sztokholmie, Montrealu, Wiedniu i Wilnie. Okazało się, że istnieje ogromna  liczba admiratorów poezji, dla których taki rodzaj kontaktu z nią to prawdziwe przeżycie i święto.

Krakowski Salon Poezji w Łodzi został zainaugurowany 15 października 2017 r.  w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka. Gościem honorowym była Anna Dymna.  Opieką artystyczna otoczył Łódzki Salon Bronisław Maj – poeta, tłumacz,wykładowca akademicki,  reżyser.

Spotkania z poezją w Teatrze Nowym odbywają się raz w miesiącu, w wybraną niedzielę, o godzinie 12:30.  W Salonie spotykają się zarówno aktorzy Teatru Nowego jak i innych łódzkich teatrów oraz gościnnie,  wybitne postaci sceny z całej Polski. Czytaniu poezji towarzyszy muzyka w wykonaniu studentów  i wykładowców Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Radio Łódź retransmituje Salony na antenie.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie Teatru i online

Rezerwacje e-mailem: bilety@nowy.pl lub telefonicznie: 42 630 20 86, 636 05 92

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Spotkanie z Rafałem Wosiem
Konkursy Pulsu Literatury
zakonnice
Zakonnice odchodzą po cichu w Żarty Żartami

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*