Inauguracja Festiwalu Sztuki Ulicznej „Hokus Pokus” (foto)

Za nami pierwsza odsłona tegorocznego Festiwalu Sztuki Ulicznej „Hokus Pokus”. W tym roku impreza odbywa się inaczej, niż poprzednio. Przez całe wakacje w weekendy odbywa się będą dni tematyczne – Taniec uliczny, Muzyka uliczna, Dzień sztuki cyrkowej, Dzień street artu i Dzień sztuczek piłkarskich.

W sobotę, 22 czerwca, w Pasażu Schillera odbyła się inauguracja – spektakl akrobatyczno-taneczny.

EsPlatea to opowieść o mieście częściowo wyobrażonym: przestrzeni spotkań ludzi odmiennych i nie do końca poznanych, miejscu nieustannego krzyżowania się kultur, postaw, sposobów na życie. Prowadzi to z jednej strony do nieuchronnych nieporozumień i konfliktów, a z drugiej – do tworzenia życiodajnej, twórczej energii, która buduje przestrzeń społeczno-kulturową miasta. Poprzez przywołanie zarówno fikcyjnych, jak i prawdziwych opowieści, powstanie wielowymiarowy, oniryczny świat, którego być może nigdy nie było, a każda z napotkanych na ulicy historii niesie ze sobą ładunek emocji.

6 i 7 lipca czekają nas Dni tańca ulicznego – cały weekend wypełniony pokazami i animacjami tanecznymi w kilku różnych lokalizacjach na ul. Piotrkowskiej. Chodnik stanie się areną wyjątkowych prezentacji: ulicznego tanga, amerykańskiego Tap Dance, swingowego liny hopa a także tańca afrykańskiego w wykonaniu rdzennych mistrzów djembe.

/fot. Natalia Zdziebczyńska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *