Impro Bang w Monopolis (zakończony)

Aktorzy Teatru Komedii Impro zapraszają 6 maja na IMPRO BANG!, improwizowane show, które widzowie w mediach społecznościowych opisują jako „niepowtarzalne, spontaniczne, inteligentne i szalone”.Mamy dla Was 2 podwójne zaproszenia na to wydarzenie.

Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „Impro”, w treści maila napiszecie dlaczego chcecie bilety i swoje imię i nazwisko, a także z powodu RODO dodacie formułę „wyrażam zgodę na jednorazowe przetwarzanie danych przez Fundacja Na Rzecz Wspierania Kultury Plaster Łódzki i przekazanie moich danych Teatrowi Komedii Impro w Łodzi – imienia i nazwiska wyłącznie w celu organizacji konkursu”. Zabawę zakończymy 6 maja 2022 o godz. 9, powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenia otrzymają najciekawsze maile.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

aneks do regulaminu dot. RODO

Dotyczy rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Strona Plaster Łódzki, jak również prowadząca ją Fundacja Na Rzecz Wspierania Kultury bez potrzeby nie przekazuje żadnych danych osobowych podmiotom trzecim i nie wykorzystuje ich w innym, niż organizacja powyższego konkursu. Ze względu na organizację konkursu Plaster Łódzki musi jednorazowo przekazać dane – imię i nazwisko organizatorowi spektaklu – Teatrowi Komedii Impro w Łodzi. Po przekazaniu danych dane pozyskane z konkursu zostaną usunięte.

IMPRO BANG! to zbiór tzw. gier impro, czyli następujących po sobie kilkuminutowych scenek, w których aktorzy mierzą się z wyzwaniami rzucanymi przez publiczność. Improwizatorzy proszą o sugestie odnośnie do miejsca akcji i ról, w jakie będą się wcielać, i na tej podstawie tworzą spektakl. Każdy z aktorów może stać się dowolną postacią, przedmiotem, a nawet emocją lub uczuciem. To dla nich czasem potężne wyzwanie, zwłaszcza kiedy to muszą zagrać np. „smutnego standupera”, „zakochaną inflację”, „żelazko, któremu marzną stópki”, czy też „stepy akermańskie rzucające nieregularny cień”.

– Staramy się nastroić i dostroić do publiczności, a jednocześnie pobudzić szare komórki do działania. To ma być rozrywka, która daje do myślenia, która zmusza widzów do podania fajnej sugestii. Widz zaczyna główkować, żeby nas czymś zaskoczyć, żeby to było inspirujące. A wtedy powstaje scena, która daje satysfakcję widzowi, który rzucił taką a nie inną propozycję – wyjaśnia Remigiusz Jankowski, aktor Teatru Komedii Impro. – Staramy się zawsze świetnie bawić, a widzów zabieramy ze sobą w tę wycieczkę. I publiczność też chyba przychodzi tutaj po to, żeby się dobrze bawić. Kiedy to jest przyjemność z obu stron, to to jest ta największa frajda.

Aktorzy zapewniają, że w czasie spektaklu nie zabraknie inteligentnego humoru, błyskotliwych żartów i zaskakujących zwrotów akcji. Ale – jak zapewniają artyści – może być też nastrojowo, a nawet nostalgicznie. – Wszystko zależy od publiczności – zaznacza Jacek Stefanik, dyrektor artystyczny TKI. I dodaje, że w spektaklu nie zabraknie improwizowanych piosenek, tworzonych przez aktorów ad hoc, kiedy to muszą muzycznie reagować na to, co dzieje się na scenie.

Spektakl rozpocznie się na Scenie Monopolis w Łodzi w piątek 6 maja o godz. 20 (ArtKombinat, ul. Kopcińskiego 62a). Bilety dostępne są na stronie bilety.janowo.art oraz bezpośrednio w kasie przed spektaklem.

***
Teatr Komedii Impro w Łodzi powstał na bazie zespołów Impro Atak oraz Impro Atak ITO (Internetowy Teatr Online), czyli grup improwizatorów, którzy na oczach publiczności tworzą przedstawienia używając do tego jedynie wyobraźni i sugestii padających z widowni. TKI regularnie występuje na scenie teatru repertuarowego, stworzył go i ukształtował Jacek Stefanik. Od 2018 roku zespół w każde wakacje, wraz z innymi improwizatorami, współtworzy Wioskę Artystyczną Janowo koło Rewala. Wystawiono tam 240 spektakli improwizowanych, które obejrzało 23 tys. widzów. Zespół nie przyjmuje od publiczności sugestii religijnych, politycznych oraz takich, które mogłyby w jakikolwiek sposób urazić widza. Aktorzy wybierają głównie pozytywne propozycje, stroniąc od wulgaryzmów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *