STACJA KSIĘŻY MŁYN 4 – TARG STAROCI, RĘKODZIEŁA I SZTUKI UŻYTKOWEJ
 
Koci Szlak / Niedziela / 29.08.2021 / godz. 11.00-16.00
Płyty winylowe, stare albumy i książki, monety, niewielkie meble, szklane bibeloty, odzież i biżuteria vintage, wszelkie starocie typu „przydasię”, fajansowe jelonki, szmaciane misie, porcelanowe lalki, sztuka użytkowa, rękodzieło – wszelkiego typu handmade od eko biżuterii po makramy i ręcznie dziergane swetry. Wszystko to i jeszcze więcej będzie można zaprezentować, obejrzeć i zakupić podczas targów na Stacji Księży Młyn. Zapraszamy miłośników staroci, rzeczy dawnych i dawniejszych. Znajdzie się także coś dla miłośników dobrych smaków i zwiedzania. Jednym zdaniem… targowy, łódzki eklektyzm w cieniu murów dawnego fabrycznego osiedla Karola Scheiblera.
>>> STREFA DOBRYCH SMAKÓW
Będąc na targach warto odwiedzić znajdujące się tuż obok restauracje.
Francuskimi specjałami uwiedzie Was butik cukierniczy Maison a.s., a kuchnią fusion – restauracja Fatamorgana i Ciasno Jak W Ulu, a do świata kawy zaprasza Coffeehood.
*** w razie deszczowej pogody przenosimy imprezę do sąsiadującego z Kocim Szlakiem Textorial Park // wejście od ul. Fabrycznej 17
 
____________________________________________________________________________________________
 
GARDEN PARTY U SCHEIBLERA
 
 
Urodziny Karola Scheiblera to kolejna okazja, by zaprosić Was do wspólnych kreatywnych działań na Kocim Szlaku. Chcemy oswoić historię miejsca i w lekko żartobliwy sposób przybliżyć sylwetkę fabrykanta, który budując swoje bawełniane imperium przyczynił się do rozwoju Łodzi przemysłowej. Ciekawe, czy dość ponury z natury Szanowny Jubilat (jego urodziny przypadają dokładnie 1 września 1820 r.) spojrzałby łaskawym okiem na nasze artystyczne akcje dla małych i dużych   😉  Pewnie mruknąłby pod nosem do żony: „Co to za brewerie, Anno…?” Cóż, pozornie wydawać się może, że tylko zabawy nam w głowie, a tymczasem to właśnie wspólne plenerowe działania ze sztuką w tle integrują nas i umacniają naszą lokalną tożsamość. Dlatego świętujmy urodziny Scheiblera i celebrujmy wspólnie spędzony czas!
Miejsce: Księży Młyn / Koci Szlak / w przypadku deszczu imprezę przenosimy do budynku Textorial Park.
W programie:
/ Panorama Łodzi / – międzypokoleniowe warsztaty tworzenia wielkoformatowego muralu na tkaninie; w pełni artystyczna wizja panoramy miasta z dużą domieszką elementów surrealnych
/ Foto-sesja z rekwizytami na tle przestrzennych foto-zastawek / – plenerowe party nawiązujące tematycznie do robotniczo – fabrykanckiej historii osiedla Księży Młyn. Przeniesiemy się w czasie! Jeśli macie cylindry, binokle, suknie w stylu retro, fotografie dawnej Łodzi lub inne przedmioty, które mogą posłużyć nam jako dodatkowe rekwizyty do działań fotograficznych – przynieście je ze sobą! Nasz nadworny fotograf i artyści prowadzący foto-działania z pewnością pomogą Wam je wykorzystać!
/ Animacje ze szczudlarzem / – istnieje duże prawdopodobieństwo, że postać, która pojawi się w najbliższą niedzielę stanie się, obok Goryla Karola (obiecał, że pojawi się na naszej imprezie), kolejnym symbolem Księżego Młyna i swoistym pomostem między historią a teraźniejszością.
Udział w działaniach jest bezpłatny. Nie wymagamy zapisów.
Wydarzeniem towarzyszącym jest „Stacja Księży Młyn – targ staroci, rękodzieła i sztuki użytkowej” więcej info o wydarzeniu >   www.facebook.com/events/416875889625906
Projekt ” Stacja Księży Młyn – Garden Party u Scheiblera „, którego organizatorem jest Fundacja Przędzalnia Sztuki, dofinansowany jest z budżetu Miasta Łodzi.
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
pinup
Pin Up & Burlesque Party vol. 3
LODZKI_TURNIEJ_GIER_TRADYCYJNYCH
Łódzki Turniej Gier Tradycyjnych
fb_infografika_lodz_you_swing
Łódź you swing?

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*