Impresjoniści i postimpresjoniści w 3D w Hali MOSiR

Na nowo odkryć to, co znane, dostrzec głębię, znów się zachwycić – wystawa „Impresjoniści i postimpresjoniści w 3D” to niezwykła podróż po świecie sztuki. Obejrzeć ją będzie można w pierwszy weekend grudnia w Hali Sportowej MOSiR w Łodzi.

Obrazy wychodzą z ram

Słońce przebija się przez korony drzew bardziej niż zwykle, błękit wody pozwala niemal poczuć nadmorską bryzę, a „Gwiaździsta noc” porywa do utraty tchu. Wystarczy założyć okulary 3D, aby wybrać się w niezapomnianą podróż po świecie sztuki i zobaczyć dzieła mistrzów impresjonizmu i postimpresjonizmu w wyjątkowej odsłonie. Burzowe chmury wyłaniające się z głębi obrazu i przechowywane w pamięci wspomnienia zapachów wiejskiego ogrodu, które wracają na widok „Słoneczników” van Gogha.

Wszystko jest w nieustannym ruchu, mimo że czasem to widok „martwej natury”. Na obrazach, tak dobrze wszystkim znanych, odkrywamy detale, na które do tej pory nie zwróciliśmy żadnej uwagi.

Jedyna tego typu wystawa

Blisko 60 dzieł najpopularniejszych impresjonistów i postimpresjonistów przetworzono do wersji 3D z użyciem technologii anaglif red-cyjan. Na wystawie można zobaczyć ożywione obrazy takich twórców, jak: Claude Monet, Edouard Manet, Berthe Morisot, Edgar Degas, Paul Cezanne, Auguste Renoir, Alfred Sisley, James Mc Neill Whistler, Paul Gauguin, czy Vincent van Gogh.

– Wystawa ma już swoich wiernych fanów, którzy wielokrotnie wracają do swoich ulubionych dzieł – mówi Barbara Vogt, dyrektor wystawy. – Spotykamy ich również na wystawach w kolejnych miastach. Mówią, że za każdym razem odkrywają coś nowego, a trójwymiar ukazuje im coraz to inne tajemnice obrazu. Potrzeba tylko trochę czasu, cierpliwości i kilka podpowiedzi przewodnika.

 

Wystawa IMPRESJONIŚCI I POSTIMPRESJONIŚCI w 3D:

Data: 04-05 grudnia 2021

Miejsce: Hala Sportowa MOSiR, ul. ks. Skorupki 21, Łódź

Godziny otwarcia:

Sobota: godz. 10.00 – 17.00

Niedziela: godz. 10.00 – 17.00

 

Bilety do nabycia online:

https://tobilet.pl/lodz-wystawa-malarstwa-impresjonistow-i-postimpresjonistow-w-3d.html

  • Bilet normalny jednorazowy – 39,00 zł/os.
  • Bilet ulgowy jednorazowy – 34,00 zł/os.
    przysługuje dzieciom w wieku 4-7 lat oraz posiadaczom ważnej legitymacji szkolnej, studenckiej, emeryta, rencisty lub karty dużej rodziny. Przy wejściu na wystawę należy okazać w/w dokument upoważniający do ulgi.
  • Dzieci do lat 3 – wstęp wolny (należy pobrać bilet za 0zł).

 

Informacje dotyczące zwiedzania:
Zwiedzanie wystawy rozpoczyna krótki wykład wprowadzający, omawiający w jaki sposób oglądać obrazy by zobaczyć wszystkie ich walory.
Orientacyjny czas zwiedzania wystawy wraz z wykładem to ok. 60 minut.
Wskazany na bilecie dzień i godzina oznacza czas wejścia na teren wystawy, krótki wykład wprowadzający rozpoczyna się ok. 10 minut później. Przed wejściem na teren wystawy należy odebrać jednorazowe okulary 3D.
Ekspozycja odbywać się będzie z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa, obowiązują aktualne wytyczne epidemiczne.

 

Strona internetowa:

https://impresjonisci3d.pl

 

Wydarzenie na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/906297730018474/?active_tab=about

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *