impactWe wtorek, 9 czerwca w Atlas Arenie odbędzie się kolejna edycja Impact Festival. Na dwóch scenach pojawią się m.in. Slipknot, Godsmack, Gojira i Hollywood Undead. Bilety kosztują: 179 -359 zł

IMPACT FESTIVAL czyli festiwal dobrej muzyki zadebiutował na polskim rynku koncertowym w 2012 roku.  Podczas minionych 3 edycji gościliśmy gwiazdy z górnej półki m.in. Red Hot Chili Peppers, Rammstein, Slayer, Kasabian, Thirty Seconds To Mars, Korn, Stereophonics, Paramore, Behemoth i wiele więcej. Na zaproszenie Miasta III edycja festiwalu po raz pierwszy odbyła się w Łodzi w czerwcu 2014 roku.

Headlinerem głównej sceny będzie długo oczekiwany Slipknot! Najlepsza sztuka często rodzi się w najciemniejszych czasach. Twórczość Slipknot z pewnością może o tym świadczyć. Legendarni rockowi wizjonerzy stanęli w obliczu trudnych okoliczności jakie nastąpił 24 maja 2010 roku gdy założyciel, basista i kompozytor Paul Gray tragicznie opuścił tę ziemię. Jego zespół pogrążył się w przytłaczającym żalu i smutku. Mimo triumfalnych występów na Sonisphere, Download oraz Rockstar Mayhem Festival w ciągu kolejnych dwóch lat, nikt nie wiedział czy zespół przetrwa i czy nagrają nowy materiał. Jednak latem 2013 roku, muzycy – Corey Taylor [wokal], M. Shawn „Clown” Crahan [perkusja], James Root [gitara], Mick Thomson [gitara], Chris Fehn [perkusja], Sid Wilson [gramofony ], i Craig Jones [sampler] – jak sami mówią doświadczyli zbiorowego objawienia, a pomysły na ich piąty album 5: The Gray Chapter [Roadrunner Records] stały się materialne.

1 sierpnia 2014 Slipknot zaprezentował złowrogi „The Negative One”; jak mówi Corey „To wewnętrzna walka na pięści. Idziesz na wojnę z samym sobą aby dowiedzieć się, która strona wygra.” Obejmujący mnóstwo uczuć, album Slipknot dostarcza najbardziej brutalnych słów deklaracji szczególnie w „AOV” i „Sarcastrophe”. „Skeptic” to liryczna dedykacja dla Paula, natomiast finał w „If Rain Is What You Want” pozostawia słuchaczy bez tchu w jaskrawej przestrzeni umysłu. Taylor mówi: „Jeśli życie to film, to tu zaczynają się napisy końcowe … ale życie to nie film. Życie toczy się dalej. I o tym, jest ten utwór.”

Slipknot gra dalej i dalej wyróżnia się jako jeden z najbardziej efektownych i znaczących zespołów w historii rocka. Od 1999 roku grupa cieszy się uznaniem na rynku muzycznym, a ich występy na żywo przechodzą do historii. Album 5: The Gray Chapter to nowy początek dla zespołu.

Na Impact Festiwalu nie zabraknie drugiej sceny, której headlinerem będzie Godsmack! Silny, kreatywny i wpływowy zespół z Bostonu, którzy w 1997 roku wydał swój debiutancki album All Wound Up (rok później pod zmienioną nazwą Godsmack). Po jego wydaniu wokół zespołu narastały kontrowersje z uwagi a treści utworów na albumie. Pomimo tego, a może właśnie dzięki tym kontrowersjom album sprzedał się w ponad 4 milionach kopii. Od tamtego czasu zespół  ustanawia swoje miejsce w historii muzyki i robi to znakomicie zaliczając pierwsze pozycje na rockowych listach singli. Co więcej od lutego 1999 roku sprzedali ponad 20 milionów płyt na całym świecie, w 2001 zostali okrzyknięci mianem „Rock Band of the Year” i są gwiazdami największych festiwali na całym świecie.  

Obok Godsmack na drugiej scenie wystąpi Hollywood Undead. Założona w 2005 „zamaskowana” grupa z Los Angeles w Kalifornii; ich muzyka jest inspirowana od Hip-Hopu przez Punk aż po Death Metal. Jak sami mówią urodzili się w podziemiach, tam tworzą, tam kreują i temu pozostają wierni aż do śmierci. To co definiuje zespół to szczerość i prawda w ich utworach. Hollywood Undead gościł na najważniejszych rockowych festiwalach przyciągając tłumy w słuchanych w ich przekaz fanów a w 2015 roku wystąpi podczas Impact Festiwalu w Polsce.

Uwaga! Nowy rozkład godzinowy*:
13.30 – Otwarcie bram festiwalu dla posiadaczy biletów EE
14.00 – Otwarcie bram festiwalu

✔ SCENA TICKETMASTER
14.45-15.10 – Zwycięzca Antyfestu Antyradia
15.30-16.00 – Lion Shepherd
16.25-16.55 – ONE
17.25-18.25 – Hollywood Undead
18.30-19:30 – DJ Kebs

✔ SCENA GŁÓWNA
18.00 – Otwarcie bram Atlas Areny dla posiadaczy biletów EE
18.30 – Otwarcie bram Atlas Areny
19.45-20.45 – Gojira
21.30-23.15 – Slipknot

✔ SCENA TICKETMASTER
23.30-00.30 – Godsmack
00.45-02.00 – DJ Kebs

Zobacz także:

Impact Festival 2014 – dzień 2 (foto)

Impact Festival 2014 – dzień 1 (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
betterperson
Better Person w DOMu
Gwiazdy sportu twarzami Europejskich Igrzysk Akademickich w Łodzi
opener
Poza Łodzią: Daughters, Warpaint, Bastille na Openerze

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*