Imię w Teatrze Muzycznym

imie13 i 14 października o godz. 17:30 i 20:15 w Teatrze Muzycznym zobaczymy spektakl Teatru Dramatycznego/Sceny na Woli im. T. Łomnickiego pt. Imię. Bilety kosztują 60 i 90 zł.

Imię to francuska sztuka, której ekranizacja ściągnęła do kin rekordową liczbę widzów. Nakręcony w 2013 roku film otrzymał dwa Cezary oraz trzy nominacje (w tym za najlepszy scenariusz adaptowany). Dobrze napisane, dowcipne dialogi i wyraziste postaci to komediowe atuty Imienia porównywanego często do Boga mordu (filmowa Rzeź Romana Polańskiego). I podobnie jak sztuka Rezy Imię nie jest komedią pozbawioną refleksji a śmiech bywa tutaj gorzki.

Akcja rozgrywa się w ciągu jednego wieczoru, podczas kolacji wyprawianej przez profesora literatury Pierre’a (Szymon Bobrowski) i jego żonę Elisabeth (Edyta Olszówka) w ich paryskim mieszkaniu. Zaproszeni goście to przyjaciel domu, puzonista – Claude (Marcin Hycnar), brat Elisabeth błyskotliwy przedsiębiorca – Vincent (Wojciech Malajkat) oraz jego dużo młodsza ciężarna partnerka Anna (Dorota Krempa). W tym gronie przebieg spotkania wydawał się doskonale przewidywalny. Jednak tym razem typowe, drobne sprzeczki przerodzą się w prawdziwą bitwę. A całe zamieszanie wywoła niewinne z pozoru pytanie: Czy macie już jakiś pomysł na imię?

”Imię” (Le Prénom)
tłum. Barbara Grzegorzewska

Produkcja: Tito Productions K.Fukacz-Cebula D.Słonina
Reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Justyna Woźniak
Obsada: Edyta Olszówka, Dorota Krempa, Szymon Bobrowski, Marcin Hycnar, Wojciech Malajkat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *