iluzjaSeria Ocean’s czy Włoska robota otrzymali niezłego konkurenta. Na ekranach polskich kin pojawia się Iluzja, czyli przedstawiciel gatunku zwanego heist film.

Zazwyczaj heist film opowiada o pewnej grupie planującej i wykonującej skok na kasę. Tym razem jest to opowieść o czwórce magików, którzy chcą zrealizować niezwykły magiczny pokaz składający się z trzech części. Wszystko po to, aby dostać się do tajnej organizacji o nazwie OKO.

Bardzo popularny prestidigitator Daniel Atlas (Jesse Eisenberg), jego była asystentka specjalizująca się obecnie w oswobodzeniu się z więzów Henley Reeves (Isla Fisher), Merritt McKinney (Woody Harrelson) – hipnotyzer i telepata oraz początkujący magik Jack Wilder (Dave Franco). Jeszcze rok temu nikt nie myślał, że zostaną najciekawszą grupą iluzjonistów, o których będzie mówił cały świat – w tym służby specjalne i Interpol. Powód jest prosty – za każdą magiczną sztuczką kryje się kradzież sporej gotówki. Prócz tego w tle pojawia się demaskator magików – Thaddeus Bradley (Morgan Freeman). I tak toczy się ta niezwykle ciekawa opowieść.

Najnowszy film Louisa Leterriera (twócy m.in. Transportera, Człowieka psa i Incredible Hulka), to niezłe kino akcji z dużą domieszką dowcipu. Przez prawie cały czas widz siedzi i zastanawia się – jak oni to zrobili lub też śmieje się z danej sytuacji. Na szczęście Freeman co jakiś czas tłumaczy, na czym polegały „ów magiczne sztuczki”, a historia ciągnie się dalej, aż do zaskakującego finału.

Mimo kilku błędów fabularnych i, niestety, niezbyt ciekawego rozwiązania na Iluzję warto się wybrać. To dobra, hollywoodzka produkcja z niezłą obsadą aktorską (oprócz wspomnianych na ekranie pojawiają się m.in.  Mark Ruffalo  i Michael Caine). Idealna propozycja na wakacyjne wypady do kina.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
mrocznecienie
Mroczne cienie – recenzja
takapieknakatastrofa
Taka piękna katastrofa – recenzja
sztuka_znikania
Sztuka znikania – recenzja

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*