LODZ_PIOTRKOWSKA_2016_GRAF_BOMBKA_04-10-2016_ASYPołyskujący baldachim z sopli i prószącego delikatnym światłem śniegu oraz jasne ośmioramienne gwiazdy – od 3 grudnia ulica Piotrkowska zamieni się w rozświetlony szlak, idealny dla zimowych spacerów.  Łodzian czeka sporo nowych świetlnych atrakcji, zmieni się też lokalizacja miejskiej choinki – tym razem, w otoczeniu prezentów, stanie w pasażu Schillera.

Przepis na świąteczną atmosferę? 360 000 lampek eko-LED, mierzący ponad 2 kilometry baldachim rozciągnięty między placem Wolności a al. Mickiewicza i 81 ogromnych gwiazd. Zimowe spacery Piotrkowską znów będą miały świąteczny charakter . W tym roku nie zabraknie też pretekstów do gwiazdkowych selfie – oprócz znanych już łodzianom instalacji, takich jak napis #kochamłódź, zobaczymy zupełnie nowe: imponujący fotel świętego Mikołaja, gigantyczne bombki z siedziskiem i pięciometrową bramę świetlną w kształcie gwiazdy. Stojące dekoracje pojawią się na placu Wolności, w pasażu Schillera oraz w przestrzeni woonerfów: 6 sierpnia i Traugutta.

– Łodzianie bardzo polubili wolnostojące iluminacje, które znakomicie wpasowują się w wielkomiejski charakter Piotrkowskiej czy podwórców miejskich, dlatego zaproponowaliśmy ich w tym roku więcej – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi. – Zapewne wzorem zeszłego roku staną się stałym punktem na trasie zimowych spacerów i inspiracją tysięcy zdjęć, dzięki którym spacerujący będą dzielić się w Internecie radością ze wspólnie spędzanego czasu.

Podobnie będzie też z choinką, którą w tym roku podziwiać będzie można w pasażu Schillera. Dzięki swojej konstrukcji świąteczne drzewko imitować będzie prawdziwe. Wysoka na 21 metrów choinka będzie mieć 120 gałęzi, udekorowanych z wykorzystaniem 16 000 punktów świetlnych, 45 ażurowych kul o średnicy 60 i 80 cm oraz 1200 bombek w kolorystyce logo Łodzi. U podnóża choinki leżeć będą wielobarwni rozświetlone, ogromne prezenty.

– Chociaż iluminacja Piotrkowskiej jest imponująca, to zużywa zaledwie tyle energii co upieczenie 10 ciast – zapewnia Adam Sadowski z firmy Multidekor, odpowiedzialnej za świąteczną dekorację dla Łodzi. Wykonawca w ramach kontraktu opiewającego na kwotę 840 831 złotych nie tylko dostarczy iluminacje, ale też zadba o montaż i serwisowanie wszystkich elementów blisko 180 dekoracji. Świąteczna dekoracja będzie rozświetlać Piotrkowską przez dwa miesiące.

Harmonogram prac przy montażu iluminacji na ul. Piotrkowskiej

28.11.2016 – planowane rozpoczęcie montażu dekoracji

-zwiezienie 3 tirami dekoracji, przewieszki, dekoracje latarniowe i pierwszych elementów Choinki 21m,
-rozwiezienie dekoracji w pobliże montaży, mniejszymi samochodami,
-równoczesna praca na odcinkach Piotrkowskiej: 4-5 podnośników koszowych i około 20 osób,
-dekoracje montowane są na przemian – trzeba podjechać do każdej latarni, podnieść dekorację zamocować i podłączyć do obwodu zasilania

30.11.2016
-transport w okolice pasażu Schillera elementów choinki
-praca dźwigu
-zestawienie konstrukcji choinki
-rozładunek i montaż balastu
-montaż dekoracji choinki
-montaż linii zasilającej i podłączenie choinki do zasilania

02.12.2016
rano – południe
dostawa dekoracji stojących w woonerfach, ich montaż
rozprowadzenie linii zasilających i ich podłączenie do obwodów zasilających

02.12.2016
noc
próba i sprawdzenie funkcjonowania i koniec montażu

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_7799
Tattoofestival – pokaz Małgorzaty Jakubowskiej (foto)
Mixer Regionalny 2018 (foto)
IMG_2140_800x600
Giełda Sztuki w Manufakturze (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*