Illusion w Scenografii (foto)

IMG_3216W piątek, 23 marca w Scenografii wystąpiła grupa Illusion. Muzycy w naszym mieście promowali najnowszą, wydaną w tym roku, płytę pt. Anhedonia.

To już siódmy studyjny krążek zespołu, który w tym roku obchodzi 26-lecie istnienia. Illusion został założony zimą 1992 r. w Gdańsku przez Tomasza „Lipę” Lipnickiego (wokal, gitara), Jurka „Jerrego” Rutkowskiego (gitara) i Pawła Herbascha (perkusja). Pierwszym basistą został Ireneusz Mazurek (eks-She), zastąpiony wkrótce przez Jarka Śmigla (eks-IMTM). W drugiej połowie 1992 r. grupa zagrała kilka koncertów w Niemczech.

 

W maju 1993 r. zwyciężyła w pierwszej edycji konkursu Marlboro Rock-in, w sierpniu wystąpiła na festiwalu w Jarocinie i Festiwalu Sztuki w Żarnowcu, po czym – co stanowiło jedną z nagród Marlboro Rock-in – pojawiła się w Szwajcarii na festiwalu Gampel (gdzie poprzedziła występ Erica Burdona z The Animals).

W 2012 r. stało się coś, w co przez te wszystkie lata nie zwątpili chyba tylko najwięksi optymiści. Paweł Herbasch, Jerzy Rutkowski i Jarek Śmigiel spotkali się i zaczęli pracę nad nowym materiałem. Tomasz Lipnicki, zajęty wtedy Lipali, dołączył do chłopaków wiosną 2013 r. i wspólnie dokończyli robotę tworząc Opowieści.

Zobacz także:

Summer Dying Loud 2013 (foto)

Jarmark Wojewódzki 2012: Illusion, Jelonek i inni (foto)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *