7san3W niedzielę, 6 lipca sympatycy plażówki spotkali się w Łodzi w Szkole Podstawowej 205 gdzie rozegrano III Turniej Eliminacyjny Grand Prix Społecznej Akademii Nauk Par Mieszanych. W zawodach wystartowało 28 par. W dotychczas rozegranych turniejach siatkarki i siatkarze zdążyli przyzwyczaić do znacznie większej frekwencji, jednak mniejsza liczba startujących drużyn spowodowana jest organizowanymi w całej Polsce innymi turniejami, jak chociażby Puchar Bałtyku w Kołobrzegu do którego udała się również liczna grupa łódzkich „plażowiczów”.

Trzeci w tym roku łódzki turniej mikstów rozgrywany był w iście tropikalnych warunkach, które jednak nie przeszkodziły zawodnikom w popisywaniu się widowiskowymi zagraniami. Na szczególną uwagę zasługuje znakomita postawa Aleksandry Fokczyńskiej, która przez cały turniej doskonale czytała grę przeciwników co przekładało się na liczne spektakularne obrony. Swój dzień miał również Konrad Serafiński, który z kolei popisywał się bardzo skuteczną grą w ataku.

Szczególnie ciekawe okazały się oba mecze półfinałowe. W pierwszym naprzeciw siebie stanęły pary Karolina Szmigielska/Konrad Serafiński oraz Paulina Dyszerowicz/Dariusz Migdal. Spotkanie od początku obfitowało w interesujące akcje, natomiast końcowa faza meczu okazała się szalenie emocjonująca. Para Szmigielska/Serafiński prowadziła już 19:17 jednak do postawienia kropki nad i wydaje się, że zabrakło zimnej głowy co skrzętnie wykorzystali doświadczeni Dyszerowicz i Migdal i to ta dwójka ostatecznie awansowała do finału turnieju. Drugi pojedynek półfinałów to również doskonałe widowisko pomiędzy Aleksandrą Fokczyńską/Przemysławem Bulakiem a Joanną Karasiewicz/Bartoszem Kujawskim. Początkowo prowadzenie obieli Ci drudzy, którzy utrzymywali przewagę przez większą część seta. Jednak szalony pościg pary Fokczyńska/Bulak przyniósł wyrównanie w samej końcówce, a następnie wyjście na prowadzenie w najważniejszym momencie i zwycięstwo tej dwójki 21:19.

Finał pocieszenia, czyli mecz o trzecie miejsce nie przyniósł już tylu emocji co wcześniejsze spotkania, gdyż upalne warunki w jakich rywalizowali zawodnicy a co za tym idzie zmęczenie siatkarzy dało znać o sobie. Cztery mecze z rzędu rozgrywane przez parę Szmigielska/Serafiński odbiły się negatywnie na postawie tej dwójki co wykorzystali Joanna Karasiewicz oraz Bartosz Kujawski, którzy zaoszczędzili więcej energii i to oni stanęli na najniższym stopniu podium. Mecz o triumf w całym turnieju to bardzo wyrównana gra punkt za punkt aż do stanu 16:16. Końcówka natomiast należała zdecydowanie do Pauliny Dyszerowicz oraz Dariusza Migdala, którzy ponownie popisali się skutecznością w najważniejszej fazie spotkania dzięki czemu mogli cieszyć się ze zwycięstwa w III turnieju par mieszanych. Drugie miejsce przypadło Aleksandrze Fokczyńskiej i Przemysławowi Bulakowi. Organizatorzy nagrodzili również nagrodą fair-play Jakuba Waszyrowskiego, który bezinteresownie pomógł w potrzebie swojemu przeciwnikowi.

W rankingu kobiet Projektu Plażówka 2014 zmiany na czołowych lokatach. Nową liderką została Marta Raźniewska, na drugą pozycję awansowała Aleksandra Fokczyńska, natomiast na trzecie miejsce z pierwszego spadła Barbara Sroka. Wśród mężczyzn na pierwszych dwóch miejscach bez zmian, liderem pozostaje Dariusz Migdal, który po sukcesie w minionym turnieju powiększył przewagę nad drugim Markiem Przybylakiem. Dzięki drugiej lokacie w turnieju na trzecie miejsce w rankingu awansował Przemysław Bulak.

Organizatorzy Projektu Plażówka serdecznie zapraszają na kolejne zawody. Na niedzielę 13.07.2014 w Szkole Podstawowej w 205 w Łodzi zaplanowano Turniej Finałowy Grand Prix Społecznej Akademii Nauk Par Mieszanych.

joomplu:75608

Wyniki końcowe:

1 Paulina Dyszerowicz / Dariusz Migdal
2 Aleksandra Fokczyńska / Przemysław Bulak
3 Joanna Karasiewicz / Bartosz Kujawski
4 Karolina Szmigielska / Konrad Serafiński
5-6 Edyta Biernat / Dawid Stępniak
 Kamila Śnieżewska / Jakub Waszyrowski
7-8 Marta Raźniewska / Marek Przybylak
 Aleksandra Pizon / Adam Szałański
9-12 Karolina Ogłoza / Bartłomiej Chorąziak
 Agata Kaczmarek / Tomasz Dobrowolski
 Anna Kurzdym / Tomasz Urbaniak
 Anna Lipińska / Daniel Alagierski
13-16 Karolina Mastalerz / Jakub Michalski
 Zuzanna Kaczkowska / Mariusz Federowicz
 Monika Różańska / Bartosz Kuron
 Agnieszka Zielińska / Adam Terka
17-24 Kalina Pierzgalska / Szymon Molenda
 Sandra Sobór / Mateusz Ciesielski
 Katarzyna Nockowska / Tomasz Maj
 Dominika Hemka / Jarosław Nowakowski
 Magdalena  Zawadzka / Piotr Kosielski
 Agnieszka Makaruk / Michał Ornatowski
 Karolina Kamińska / Jakub Kubacki
 Anna Michalska / Piotr Golinowski
25-28 Izabella Oszczepalska / Damian Gawrych
 Karolina Bartoszuk / Hubert Szadkowski
 Karolina Pawlak / Tobiasz Klimczak
 Maja Daleszczyk / Piotr Majchrzak

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_7694
Skra Bełchatów – Ziraat Bankasi Ankara 3:1 (foto)
Terminy meczów Ligi Mistrzyń ŁKS-u Commercecon Łódź
IMG_6655
Skra Bełchatów – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*