targimund12 i 13 maja na terenie Hali Expo-Łódź odbędą się III Targi Logistyki Służb Mundurowych. To wyjątkowe branżowe wydarzenie, którego celem jest promocja innowacyjnego sprzętu, technologii i usług proponowanych przez przedsiębiorców wśród formacji bezpieczeństwa państwa. TLSM są doskonałą formą do nawiązania kontaktów i wypracowania porozumień służących zarówno sektorowi publicznemu, jak i prywatnemu przy budowie systemu bezpieczeństwa publicznego i kontroli w Polsce. Otwartość służb mundurowych na nowoczesne technologie oraz potrzeba modernizacji sprzętu i wyposażenia sprawia, że producenci sprzętu i urządzeń specjalistycznych znajdą w Łodzi interesujący rynek zbytu.

TLSM to miejsce, które umożliwia prezentację profesjonalnego, skutecznego, efektywnego i wysoko zaawansowanego technologicznie sprzętu, narzędzi informatycznych i umundurowania. Targi są również platformą do nawiązania kontaktów biznesowych pomiędzy polskimi firmami a przedstawicielami służb mundurowych w naszym kraju. Wśród wystawców znajdą się przedstawiciele wielu branż m.in. tekstylno-odzieżowej, specjalnych wyrobów włókienniczych, spożywczej, IT, zabezpieczeniowej, motoryzacyjnej, budowlanej, medycznej, chemicznej, BHP i p.poż, infrastrukturalnej,  radioelektronicznej i optoelektronicznej oraz produkcyjnej, przechowywania i utylizacji środków bojowych. W gronie blisko 60. tegorocznych wystawców będą takie marki jak Castelior, Lubawa, Warbud, IBCS Poland, Koncept-L, Megmar Logistic and Consulting, ATOS i wiele innych.

Obok wystawców zaprezentują się również przedstawiciele służb mundurowych. Wzorem poprzednich lat Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych pokaże umundurowania oraz wojskowe racje żywieniowe i metody ich przygotowywania na polu walki. Wojewódzka Państwowa Straż Pożarna w Łodzi wystawi najnowszy wóz strażacki Mercedes ZETROS (ciężki samochód dowodzenia i łączności), który pełni funkcję zapasowego wojewódzkiego stanowiska koordynacji ratownictwa oraz sprzęt wykorzystywany podczas akcji ratujących życie obywateli naszego kraju. Wśród wystawy służb mundurowych zobaczyć można będzie również sprzęt stosowany w codziennej pracy przez Izbę Celną w Łodzi oraz Komendę Straży Miejskiej w Łodzi. Podczas III Targów Logistycznych Służb Mundurowych, uczniowie 5 roku Akademia Sztuk Pięknych, Wydziału Tkanin i Ubioru, zaprezentują prace dyplomowe, które przedstawiać będą projekty umundurowania dla przedstawicieli Służby Więziennej.

Nie lada atrakcją będzie wystawa pojazdów wojskowych. Przed hala targową zaparkują Rosomak – Kołowy Transporter Opancerzony w wersji bojowej oraz  Skorpion – najnowszy Honkera 2000, który wykorzystywany był m.in. przez polskich oddziałów w Irak. Obok wozów na placu przed obiektem prezentowana będzie betonowa konstrukcja MUR POW-T firmy pepebe Włocławek.

Swoją obecności na targach potwierdzili komendanci Regionalnych Baz Logistycznych, Wojskowych Oddziałów Gospodarczych, Szefów Sekcji Żywnościowych, Mundurowych i MPS oraz osoby odpowiedzialne za zaopatrzenie w niemal wszystkich formacjach bezpieczeństwa państwa. Liczymy na obecność reprezentantów biura ochrony rządu, straży granicznej, policji, straży miejskiej, służby celnej, straży pożarnej, służby więziennej, ochrony z całego kraju.
W ramach targów odbędzie się Kongres Logistyki Służb Mundurowych, którego tematyka oscylować będzie wokół znaczenia wzajemnych powiązań pomiędzy przedsiębiorcami a służbami odpowiedzialnymi za obronność i bezpieczeństwo państwa oraz procedurami udzielania zamówień publicznych przez służby mundurowe. Głównym celem Kongresu jest prezentacja zapotrzebowania służb mundurowych na różnego rodzaju produkty oraz usługi począwszy od usług informatycznych po zaopatrzenie w środki czystości czy żywność. Istotne jest również zapoznanie służb mundurowych z ofertą przedsiębiorców stąd idea stworzenia paneli przeznaczonych nie tylko dla przedsiębiorców, lecz również dla służb uczestniczących w Kongresie i Targach.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_7135
Targi Ślubne Łódź 2016 – informacje
Noc wytwórców vol.8 & Arduino Day 2018
Jemy w Łodzi Burger Fest 2022

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*