plakat-czerwieci16 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury w Konstantynowie Łódzkim (Łódzka 28) odbędzie się III Przegląd Zespołów Alternatywnej Sceny Młodych . Start o godz. 18:30. Wstęp wynosi 5 zł.

Głównym założeniem Przeglądu jest pokazanie różnorodnych gatunków muzycznych, które przez cały rok kulturalny zagościły na ASMowej scenie. Jednocześnie jest to swoistego rodzaju podziękowaniu dla wszystkich, którzy wspierali naszą działalności. Ponad siedem godzin dobrej muzyki kończy kolejny rok działalności ASM.

Poza występami Proletaryatu, Power of Trinity, Tune, WIAT odebędzie się wspólne grillowanie, teatr ognia oraz pokazy wojskowe. Dodatkową atrakcją będzie organizowany przez Stowarzyszenie Offroadowe 4×4 Łódź Rajd Alternatywnej Sceny Młodych – Edycja 3. Ponad 25 ekip terenowych wyruszy 16 czerwca 2012 o godzinie 14.00 przez Konstantynów Łódzki, aby zdobywać tereny zalewowe rzeki Ner ze wszystkimi jej zawiłościami. O 21.30 na Ogrodzie MOK odbędzie się rozdanie nagród dla uczestników Rajdu. Warto dodać, że do Konstantynowa Łódzkiego można dojechać z Łodzi tramwajem linii 43.

Informacje o zespołach:

Proletaryat
Zespół punkowy, który łącząc ten gatunek z potężnie brzmiącym heavy metalem wypracował swój własny, ujmujący prostotą i sugestywnością styl. Powstał w listopadzie 1987 roku w Pabianicach utworzony przez Tomasza „Oleja” Olejnika (voc; ur. 11.I.1965), Darka „Kacpra” Kacprzaka (bg; ur. 21.IV.1967) i Jarka „Siemiona” Siemienowicza (g; ur. 26.IX.1964). Muzycy ci wcześniej występowali w formacjach Zero (uczestnik Jarocina ’83) i New (Olej i Kacper; wyróżnienie w Jarocinie ’84). Pierwszym perkusistą był Robert Szymański, szybko zastąpiony przez Zbigniewa „Małego” Marczyńskiego. W grudniu 2006 roku pojawiła się płyta „Recycling” – nowa wersja „ReC”, poszerzona o 4 utwory: „Oni tak samo jak my”, „Na elity”, „To świat nie mój” i „Mam w dupie”, posiadająca zmodyfikowaną szatę graficzną. W 2008 roku Jeremusa zastąpił Wiktor Daraszkiewicz, były członek grupy Rezerwat, założyciel Mrowiska, były muzyk zespołu The Bootles. W latach 90. wydał solową płytę instrumentalną jako Daraszkiewicz Band „Z drugiej strony”. W 2010 roku ukazała się najnowsza płyta zespołu „Prawda”

Power Of Trinity

Zespół powstał w 1996 roku. Ich muzyka to energetyczny mix czadowych gitar, reggae pulsacji i alternatywnych miękkich melodii. W obecnym składzie istnieje od marca 2002 roku i od tego czasu zespół zagrał ponad 50 koncertów i festiwali, m.in. trasę z zespołem Hey, Festiwal „Union of rock” Węgorzewo2004 2005, Camerimage 2006, „Ostróda Reggae festiwal” 2005, „Hunter Fest” 2006, „Eska Rock Tour 2006”. W marcu 2006 utwór „Heaven” znalazł się na płycie „Far away from Jamaica” – antologii polskiego reggae, obok takich zespołów jak Vavamuffin, Indios Bravos, Baksish czy Paprika korps. Utwór „Kto” znalazł się z kolei na dwupłytowej (audio + DVD) składance „Bez obciachu”, tu obok m.in. Kult, Hey, Myslovitz, Happysad, Pidżama Porno. Końcem 2005 roku Power of Trinity wygrał „Młode Wilki”- przegląd polskich formacji organizowany przez Klub Stodoła, a zaraz potem podpisał kontrakt fonograficzny z wytwórnią S.P. Records na wydanie debiutanckiej płyty. W 2011 roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią MJM Music PL. Premiera drugiej płyty „Loccomotiv” miała miejsce 31 października 2011 roku. Płyta zdobywa same pozytywne recenzje.

Tune

Zespół Tune został założony na początku 2009 w Łodzi z inicjatywy Leszka Swobody i Adama Hajzera. Muzyka Tune oscyluje wokół stylistyki szeroko rozumienego art rocka a oryginalny charakter ich brzmieniu nadaje wykorzystanie akordeonu, który nie jest instrumentem często spotykanym w muzyce rockowej. Oprócz teatralnej atmosfery podczas ich koncertów, muzyce towarzyszą projekcje filmowe. Aktualnie zespół promuje swój debiutancki album „Lucid Moments”. Nagrania zostały zrealizowane w TOYA STUDIOS w Łodzi a masteringiem zajął się Robert Hadley – zdobywca Grammy, który współpracował między innymi z Pink Floyd, Electric Light Orchestra oraz Korn.

Wolfgang In a Truck

Zespół WOLFGANG IN A TRUCK to pięciu muzyków z Łodzi, którzy od samego początku wspólnej działalności konsekwentnie łączą swoje rozległe inspiracje, obejmujące m. in. taneczny post-punk, nową falę i ambitną elektronikę. W 2010 roku ukazała się debiutancka self-titled EP grupy, a w 2011 roku w sieci udostępniony został singiel A MILLION LITTLE STRINGS/CASIO JIVE. 18 maja 2012 miała premierę druga EP zespołu WOLFGANG IN A TRUCK, zatytułowana SUN CREAM. Na wydawnictwie znalazły się trzy utwory stanowiące mieszankę bogatego elektronicznego brzmienia i żywej energii.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
alameda
Alameda 5 w Klubie DOM
zartyzartami
Mamadou & SamaYoon w Żarty Żartami
Gra o Tron w Atlas Arenie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*