mono_w_manuSześć przedstawień, sześciu aktorów, sześć teatralnych opowieści. Na scenie Teatru Małego przez trzy dni znakomici artyści: Wojciech Skibiński, Sławomir Pacek, Piotr Kondrat, Anna Wojnarowska, Witold Kopeć i Sławomir Holland walczyć będą o statuetkę Małego MONO. 

Program trzeciej edycji  MONOwMANU to znak, że młody Łódzki Festiwal Monodramu szybko się rozwija. Pierwsza konkursowa prezentacja już 13 grudnia o 18:15.

Grudniowe wieczory spędzone w Teatrze Małym na przedstawieniach, w których bohaterem jest jeden aktor stają się tradycją. Tegoroczny MONOwMANU to już trzecia edycja Łódzkiego Festiwalu Monodramu. Co wieczór publiczność będzie mogła obejrzeć dwa spektakle: o 18:15 i 20:15. Na deskach teatru wystąpią znakomici aktorzy.

Festiwal rozpocznie „Jak to było naprawdę”  według Antoniego Słonimskiego w wykonaniu Wojciecha Skibińskiego. Aktor charakterystyczny, znany jest kinomanom z niezliczonych ról drugoplanowych. W trakcie swojej kariery wiązał się z wieloma teatrami, głównie warszawskimi. Jako adept zaczynał w Teatrze Nowym. Później przyszedł czas na Narodowy, Współczesny, Ateneum, Powszechny, Dramatyczny… a także wiele innych, poza stolicą. Jako drugi – w nieco lżejszym repertuarze – w czwartek wystąpi Sławomir Pacek. Aktor na co dzień związany z Teatrem Powszechnym w Warszawie, znany też z serialowych ról wcieli się w męża w spektaklu „Facet mojej żony”, wyreżyserowanym przez Natalię Fijewską-Zdanowską. Będzie współczesnym małżonkiem, który nie tylko ugotuje, pozmywa i posprząta, ale też da swojej żonie pełnię swobody w rezygnacji z monogamii.

W piątkowym programie zaprezentują się Anna Wojnarowska i Piotr Kondrat. „Ismena, nieopisana siostra”  w reżyserii Jolanty Danejko to spektakl-zwierzenie, w którym widzowie poznają dziewczynę pragnącą wyrazić swoje uczucia. Jednak z powodu goryczy „nieopisania” pozostaje cieniem innych. Drugą propozycją dla widzów będzie Shylock, czyli najciekawsza część „Kupca weneckiego”. Skomplikowane wnętrze Szekspirowskiego bohatera ukaże Piotr Kondrat, który zamiast bezwzględnego, przebiegłego lichwiarza odsłoni człowieka poniżonego, oszukanego, szukającego odwetu na świecie wyniosłych chrześcijan.

15 grudnia „Trzy rozmowy z Panem Herbertem” przeprowadzi Witold Kopeć, będący jednocześnie reżyserem monodramu. Aktor ma na swoim koncie ponad 100 ról filmowych, teatralnych i radiowych. Później widzowie wysłuchają „Josela Rakowera rozmowy z Bogiem” autorstwa Zvi Kolitz. Na deskach teatru pojawi się Sławomir Holland. Miłośnikom teatru znany z bydgoskiego Teatru im. Hieronima Konieczki.

Ostatni dzień festiwalu zakończy pozakonkursowy mini recital wokalistki jazzowej – Małgorzaty Hutek który rozpocznie się o 21:15. Po tym występie nastąpi finał – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Spośród sześciu przedstawień jury – Edward Wojtaszek (reżyser), Loretta Cichowicz (aktorka), Marek Bielacki (teoretyk teatru) i Anastazy Pierzgalski (student kulturoznawstwa i sekretarz jury) – wybierze laureata, który otrzyma Grand Prix Festiwalu – statuetkę Małego MONO. Swoją nagrodę przyzna również publiczność.

Wszyscy, którzy zechcą wybrać się na MONOwMANU mogą kupić karnet na cały festiwal za 50 zł. Jeżeli ktoś zainteresowany jest programem konkretnego dnia, za wejście zapłaci 20 zł. Bilet na jeden spektakl kosztuje 15 zł.

Program MONOwMANU

13 grudnia (czwartek)

18:00
Inauguracja III Łódzkiego Festiwalu Monodramu „MONOwMANU”

18:15
Jak to było naprawdę wg Antoniego Słonimskiego – Pprezentacja pierwsza

20:15
Facet mojej żony – prezentacja druga

14 grudnia (piątek)
    
18:15
Ismena, nieopisana siostra – prezentacja trzecia

20:15
Shylock – na podst. Kupca weneckiego Shakespeare’a – prezentacja czwarta

15 grudnia (sobota)
   
18:15
Trzy Rozmowy z Panem Herbertem – prezentacja piąta

20:15
Josela Rakowera rozmowa z Bogiem – prezentacja szósta

21:15
Małgorzata Hutek – Mini recital – prezentacja siódma (poza konkursem)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Zemsta_foto_pr.2
Zemsta w Teatrze Małym
Miłość w Saybrook w Teatrze Wielkim
czry_maty_net1
Czary mary i… w AOIA
1 Komentarz
  • Adam
    10 grudnia 2012 at 12:21

    sprzedam bilet na wszytkie spektakle III lodzkiego monodramu za 25 zl 🙂 kotakt mail: keeprolling@op.pl

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*