PLodz19 i 20 stycznia odbędzie się III Festiwal studenckich kół naukowych, czyli Targi Edukacyjne i Drzwi Otwarte w Politechnice Łódzkiej.

Jak myśli grająca maszyna? Dlaczego Kasparov przegrał z komputerem? Co można zobaczyć przy pomocy dźwięku? Jak kolor działa na człowieka? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, będzie można usłyszeć w trakcie targów edukacyjnych organizowanych przez Politechnikę Łódzką dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Tradycyjnym stoiskom, przy których młodzież będzie mogła dowiedzieć się o programach studiów i warunkach rekrutacji, towarzyszyć będą bardzo ciekawe wykłady, warsztaty oraz pokazy. Studenci z Kół Naukowych już po raz trzeci przygotowali prawdziwy Festiwal Studenckich Kół Naukowych, a w nim wiele atrakcyjnych propozycji.
Tylko tam uczniowie odczarują chemię zaklętą w krysztale. Wspólnie ze studentami z Wydziału Chemicznego udadzą się w podróż do baśniowej krainy Królowej Śniegu, której pejzaż tworzyć będą  ogrody w szkle wodnym oraz minerały.

W świat zapachów, feromonów i smaków zaprowadzą ich studenci z Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności. Przeżyją czekoladowy zawrót głowy, a prawdziwą ucztą dla zmysłów będzie fontanna tryskająca miodem.  Nie zabraknie również modowego szaleństwa. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w projektowaniu strojów i malowaniu. Wspólnie ze studentami z Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów zastanowi się, co czują tekstylia.

Barwną stronę fizyki zaprezentują studenci z Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej, a żacy z Wydziału Mechanicznego pokażą jak zamienić monetę jednozłotową w złoto. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w układaniu Wieży Hanoi na czas.  Miłośników sportowego szaleństwa zapraszani są natomiast na Euro 2012. Na stoisku Centrum Kształcenia Międzynarodowego będzie można wspierać drużynę PŁ w rywalizacji ze studentami Erasmusa. Przez cały czas trwania targów towarzyszyć będą im audycje studenckiego radia Żak.

19- 20 stycznia 2012 r. (czwartek, piątek)  – godz. 9.00-15.00, uroczyste otwarcie godz. 9:30
Wydział Mechaniczny, hol na parterze (ul. Stefanowskiego 1/15) bud. A 22

Zobacz także:

Juwenalia PŁ 2011 – drugi dzień koncertów (foto+wideo)

Juwenalia PŁ 2011 – pierwszy dzień koncertów (foto+wideo)

Juwenalia PŁ 2011 – Miss Mokrego Podkoszulka (foto+wideo)

Juwenalia PŁ 2011 – Przegląd Kapel Studenckich (foto)

Projekt P.I.W.O. w Łodzi (foto)

Juwenalia PŁ 2011 – Kabareton (foto)

Juwenalia 2011 – Mecz Uniwerek – polibuda 0:2 (foto)

Juwenalia 2011 – finał Lumumby Cup (foto)

Juwenalia UŁ 2011 – drugi dzień koncertów (foto+wideo)

Juwenalia UŁ 2011 – pierwszy dzień koncertów (foto+wideo)

Juwenalia UŁ 2011 – scenki juwenaliowe (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Ogrodowa 2.1 zaprasza
Majowka2013www_Kopiowanie
Majówka w Ogrodzie Botanicznym
sushi
Łódzki Dzień Sushi 3

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*