FotCHTulipan2_2Po raz kolejny Centrum Handlowe Tulipan oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata zapraszają uczniów łódzkich szkół podstawowych do udziału w konkursie ekologicznym „Wielkie sprzątanie”. Aby wygrać, należy zebrać jak największą liczbę kilogramów śmieci z dzielnicy Widzew. Zainteresowane placówki mogą zgłaszać swój udział w akcji od 26 kwietnia do 12 maja.

Centrum Handlowe Tulipan ponownie angażuje się w projekt prospołeczny, którego celem jest inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska oraz budowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. W pierwszej edycji akcji w 2015 roku udział wzięło blisko 250 uczniów, którym w półtorej godziny udało się zebrać aż 1685 kilogramów śmieci. Wynik ten udało się pobić w kolejnym roku – 300 osób zebrało łącznie 2317,5 kilogramów odpadów z dzielnicy Widzew.

Aby wziąć udział w trzeciej edycji konkursu, wystarczy do 12 maja zgłosić chętną szkołę drogą elektroniczną, wysyłając e-mail na adres: szymon.nowak @szkolagortata.pl W akcji sprzątania dzielnicy Widzew weźmie udział tylko pięć podstawówek, które jako pierwsze nadeślą swoje zgłoszenia. Każda placówka może wystawić dwie klasy, a liczba uczestników nie może przekroczyć 50 osób.
Konkurs odbędzie się w piątek 19 maja. Sprzątanie rozpocznie się o godzinie 10:30 i potrwa przez kilka godzin. Najważniejszym punktem dnia będzie jednak oficjalne ważenie śmieci, a nad prawidłowym jego przebiegiem czuwać będą wolontariusze ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata. Wyznaczone delegacje złożone z 10-15 uczniów i opiekuna wezmą udział w finale akcji, który został zaplanowany między godziną 17:00 a 18:00 i odbędzie się na terenie Centrum Handlowego Tulipan.

Puchar Czystości, wizytę w Planetarium EC1, 300 cebulek tulipanów oraz zapas środków czystości dla szkoły zdobędzie klasa, która wagowo zbierze największą ilość śmieci.  „Trzecia edycja wydarzenia jest dowodem na to, że akcje proekologiczne są potrzebne. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do budowania świadomości ekologicznej wśród młodzieży »- mówi Katarzyna Woźniak, Dyrektor Centrum Handlowego Tulipan.

Więcej informacji na www.chtulipan.pl oraz fanpage’u Centrum Handlowego Tulipan na portalu Facebook – www.facebook.com/CH.Tulipan. Patroni akcji: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Łodzi, Fundacja Nasza Ziemia, ŁódzkieMamy.pl, Plaster Łódzki, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Łodzi.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Festiwal Łódź Czterech Kultury 2019
Lodz_Jungle_Web_2017_4
Łódź Jungle Web 2018 – marketingowa dżungla po raz VII zawita do miasta
lodzkisledzik
Łódzki Śledzik / Where is the herring?

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*