IMG_3968-001W trzeciej edycji, a po raz pierwszej odbywającej się w Łodzi, rozegrano mecz  Biznesowej Ligi Pomocy.  Mecz charytatywny został rozegrany 20 czerwca 2015, o godzinie 14 na murawie Stadionu SMS im. Kazimierza Górskiego. Organizatorem spotkania była firma IQ Sport Advisory Group, Magellan S.A. i Urząd Miasta Łodzi, przedsiębiorcy i znani piłkarze zagrali dla podopiecznych Fundacji Gajusz.

W meczu wzięli  udział byli piłkarze m.in. klubu Widzewa Łódź  –  także aktualni ligowcy. Tego dnia pojawili się  m.in.: Łukasz Broź, Damian Radowicz, Radosław Matusiak, Maciej Mielcarz, Sławomir Chałaśkiewicz, Mariusz Stępiński, Jakub Rzeźniczak, Krzysztof Ostrowski, Josep Oshodogan, Jarosław Bieniuk akurat tego dnia był trenerem drużyny „Niebieskiej”. Pojawił się również Czesław Michniewicz (obecnie trener Pogoni Szczecin) w tym meczu asystent drużyny „Białej”.

– Miło mi jest, że po raz trzeci mogę wziąć udział w tej szlachetnej inicjatywie – mówi Bieniuk, który jest współorganizatorem meczu. Nie zabrakło również piłkarza Lecha Poznań, Marcina Robaka, który obserwował mecz, gdyż jeszcze ma uraz po kontuzji. Na spotkaniu była obecna również celebrytka Natalia Siwiec – „W każdym wydarzeniu charytatywnym najważniejszy jest cel, który w przypadku tego meczu jest dla mnie wyjątkowy. Naprawdę trudno być obojętnym na los dzieci, których dzieciństwo jest o całe życie za krótkie”.

joomplu:92820

Mecz  był zacięty i wpadło sporo goli –  wynik 7:4 na to wskazuje. Górą byli „Niebiescy”. Warto dodać, iż  Bieniuk nie jest i nie był nigdy żadnym klubowym trenerem.  Tak naprawdę tego dnia  zwycięzcami byli podopieczni fundacji „Gajusz”.  Po meczu odbyło się specjalny turniej dla dzieci  w wieku od 6 do 11 roku życia.

W tym roku wydarzenie miało wyjątkowo łódzki wymiar. Środki zebrane podczas meczu charytatywnego mają zostać  przekazane dla podopiecznych Fundacji Gajusz, pomagającej nieuleczalnie chorym dzieciom zapewniając im opiekę hospicyjną w ramach domowego i stacjonarnego hospicjum oraz opiekującej się dziećmi chorymi onkologicznie, przebywającymi w szpitalu w Łodzi przy ul. Spornej.

W „Biznesowej Lidze Pomocy” mogły zagrać reprezentanci firm, którzy wykupili  cegiełkę o wartości 1.000 zł.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Polska – Japonia U-20 w Łodzi
Widzew Łódź – GKS Tychy 0:2 (foto)
IMG_4945
Nowy Widzew rozpoczął treningi (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*