4sssPiaszczyste boiska Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Małachowskiego w Łodzi gościły w minioną sobotę po raz drugi siatkarskie pary mieszane. Był to kolejny turniej z cyklu Projekt Plażówka 2013, który odbywa się pod patronatem poseł RP pani Małgorzaty Niemczyk, a koordynatorem jest Klub Sympatyków Piłki Siatkowej.

Faworytami całych zawodów byli zwycięscy I turnieju – para Nina Koźma/ Mateusz Skoneczny, którzy trochę niespodziewanie przegrali walkę o półfinał z parą Kamila Klajman/ Radosław Górski. Jednak tradycyjny dla rozgrywek siatkówki plażowej system brazylijski eliminuje z turnieju dopiero przy drugiej porażce, dzięki czemu para Koźma/ Skoneczny wykorzystała szansę i awansowała do półfinału. Należy podkreślić, iż dawno nie obserwowaliśmy tak zaciętych i emocjonujących rywalizacji we wszystkich czterech najważniejszych spotkaniach kończących turniej. W pierwszym meczu decydującym o awansie do finału zmierzył się wspominany już duet Klajman/ Górski oraz Rogala/ Romanowski. W tym pojedynku minimalnie lepszymi okazali się Karolina Rogala oraz Andrzej Romanowski, którzy wygrywając 21:19 zostali pierwszymi finalistami. Ich przeciwników miało wyłonić spotkanie pomiędzy Barbarą Sroką w parze z Pawłem Krydą a duetem Koźma/Skoneczny. Również niezwykle pasjonujący mecz lepiej ułożył się dla tych pierwszych, którzy dzięki kilku błędom swoich przeciwników w końcówce zwyciężyli 24:22 i awansowali do upragnionego finału.

Mecz o brązowe medale budził nie mniej emocji co o złote, a doszło w nim do ponownej rywalizacji par Klajman/ Górski oraz Koźma/ Skoneczny. Żadna z par nie zamierzała opuszczać boiska bez cennej nagrody na swoich szyjach. Drugie spotkanie tych zespołów tym razem okazało się radośniejsze dla Niny Koźmy i Mateusza Skonecznego, którym udał się rewanż za wcześniejsze niepowodzenie i dzięki zwycięstwu w samej końcówce pojedynku 21:19 mogli stanąć na najniższym stopniu podium i odebrać brązowe medale. Finał II turnieju eliminacyjnego Grand Prix MOSiR Par Mieszanych również był możliwością do wyrównania pewnych rachunków, gdyż para Rogala/ Romanowski podczas trwania turnieju uległa duetowi Sroka/ Kryda. Jak przystało na najważniejszy mecz zawodów, rywalizacja pomiędzy tymi zespołami stała na wysokim poziomie, a emocje trzymały w napięciu, zarówno samych zawodników jak i kibiców, do ostatniej akcji turnieju. Próbę nerwów tym razem lepiej wytrzymali Karolina Rogala oraz Andrzej Romanowski, którzy zwyciężając 24:22 mogli cieszyć się ze złotych medali.

W rankingu Projektu Plażówka 2013 prowadzenie utrzymała wśród kobiet Aneta Dzwonnik natomiast wśród mężczyzn Mateusz Skoneczny. A już w najbliższy weekend odbędą się dwa turnieje z cyklu Projekt Plażówka. Pierwszy to III turniej eliminacyjny par mieszanych, natomiast dużą niespodzianką jest włączenie do cyklu po raz pierwszy zawodów organizowanych w Warszawie. Turniej Warsaw Beach Open 2013 rozegrany zostanie na powstałym w tym roku nowoczesnym obiekcie warszawskiego Ursynowa i pilotażowo będzie zaliczany do Projektu Plażówka 2013.

joomplu:59125

Wyniki II Turnieju Eliminacyjnego Grand Prix MOSiR Par Mieszanych:

Półfinały:
Klajman/Górski – Rogala/Romanowski 19-21
Sroka/Kryda – Koźma/Skoneczny 24-22

o III miejsce:
Klajman/Górski – Koźma/Skoneczny 19-21

FINAŁ:
Sroka/Kryda – Rogala/Romanowski 22-24

Klasyfikacja końcowa:

1. Karolina Rogala/ Andrzej Romanowski
2. Barbara Sroka/ Paweł Kryda
3. Nina Koźma/ Mateusz Skoneczny
4. Kamila Klajman/ Radosław Górski
5-6
Karolina Mastalerz/ Marek Przybylak
Marta Raźniewska/ Tomasz Urbaniak
7-8
Anna Michalska/ Jakub Michalski
Edyta Biernat/ Damian Alagierski
9-12
Marta Laskowska/ Maciej Szustak
Joanna Rzepecka/ Dariusz Migdal
Martyna Witkowska/ Piotr Nockowski
Aleksandra Fokczyńska/ Adam Terka
13-16
Iwona Łągiewczyk/ Adam Ojrzyński
Katarzyna Klepaczka/ Jan Marat
Karolina Ogłoza/ Bartek Chorąziak
Dorota Grabowska/ Igor Ławrynowicz
17-18
Anna Jezierska/ Paweł Mochocki
Urszula Płócienniczak/ Piotr Jeska

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
BKS Bostik Bielsko-Biała – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
100_3949
Organika charytatywnie na rzecz Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci (foto)
5siatka1
Łódzka Amatorska Liga Siatkówki 2015/2016 – 1 kolejka (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*