II PROG on DAYS w Łódzkim Domu Kultury

W dniach 15-16 lutego (zmiana terminu!) 2019 odbędzie się II edycja Festiwalu PROG on DAYS. Na scenie pojawi się siedem znakomitych zespołów z czołówki krajowej, mieszczących się w haśle imprezy „Rock – Metal – Progressive”.

Impreza odbędzie się w Łódzkim Domu Kultury, we wspaniałej oprawie audio-wizualnej Sali Kolumnowej, która stwarza znakomite warunki dla muzyków, jak i odbiorców, a co najważniejsze pozwala na najwyższym poziomie delektować się dźwiękami płynącymi ze sceny. Bilety i karnety na Festiwal są już dostępne w sieci (serwis Bilety24.pl) oraz w Kasie Łódzkiego Domu Kultury. Będzie można je również nabyć w dniu koncertu, tuż przed wejściem na Salę Kolumnową. Bilet Jednodniowy – 35 zł. Karnet na dwa dni – 60 zł. Przedsprzedaż w sieci: https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-prog-on-days-2019-46797?id=226908.

W piątek wystąpią:

LET SEE THIN – nowa, łódzka formacja powstała kilka miesięcy temu i skupiająca w swych szeregach między innymi muzyków niezapomnianego zespołu Leafless Tree. Zespół, z premierowym, nowym materiałem zagra dla Was po raz pierwszy w swej historii. Znając jednak warsztat poszczególnych muzyków tej formacji, jesteśmy przekonani, że po koncercie będą mieć rzeszę nowych fanów. Ponieważ zespół chce by ich muzyka była totalną niespodzianką, nie ma jeszcze jego próbek w sieci.

SOUNDS LIKE THE END OF THE WORLD – muzykę trójmiejskiej formacji można zamknąć w jednym słowie: „wszystko!”. To jeden z tych zespołów, które nie zamykają się w ramach sztywnej konwencji. Ich muzyka to zarówno post-rock, progrock, blues, elementy eksperymentalne oraz mnóstwo szalonego, rockowego pazura. Grupa ma za sobą dwa pełne, bardzo cieple przyjęte albumy studyjne, oraz mnóstwo zagranych koncertów u boku wielu uznanych wykonawców, takich jak: Riverside czy Tides From Nebula. To ludzie, którzy robią na scenie niesamowite show, a po za sceną są grupą po prostu fantastycznych ludzi!

HIPGNOSIS – od lat jeden z najbardziej rozpoznawalnych, polskich zespołów z kręgów space rocka, za granicami naszego kraju. Ich muzyka zabiera odbiorcę w prawdziwy stan umysłu, w towarzystwie zmysłowej psychodelii. Hipgnosis to bardzo zasłużona grupa dla polskiej sceny rocka progresywnego. Występowali między innymi na słynnym Festiwalu Lorelay w Niemczech, a tam grają tylko najlepsi! Mają na swym koncie kilka wydawnictw płytowych. Ostatnie, wciąż promowane – „Relusion” zebrało mnóstwo pochlebnych recenzji od wielu fachowców w tej dziedzinie. Na sto procent nie zawiodą. To nie leży w ich estetyce. Odjedziecie z nimi w regiony „floydowsko – hawkwindowskie”.

Po koncertach After Party w Kawiarni – Restauracji „Łódka” na I piętrze ŁDK-u.

W sobotę wystąpią:

TENEBRIS – można rzec, legenda łódzkiej sceny metalowej. Od lat prowadzona przez Przemysława „Szymona” Szymaniaka znów w nowej odsłonie zaprezentuje Wam między innymi materiał z najnowszego wydawnictwa „Legendarna”, które zbiera same pochlebne recenzje. Muzyka Tenebris to moc, metalowy pazur a przy nich mnóstwo elementów eksperymentalnych między innymi z pogranicza klasyki rocka i metalu progresywnego. To muzyka której nie da się jednoznacznie sklasyfikować. Ona jest stworzona po to by dać odbiorcy poczucie muzycznej wolności!

ATOM HEART (oraz Gość Specjalny – TITUS /Acid Drinkers/) – Hard Rock to muzyka kojarząca się z klasyką muzyki rockowej przez duże „K”. Hard rock’a grali przecież Ci najwięksi: Deep Purple, Thin Lizzy, Led Zeppelin czy Cream. Formacja Atom Heart z całą pewnością zapatrzona jest właśnie te rejony muzyczne. Muzyków warszawskiej formacji cechuje jeszcze jedna rzecz – znakomity warsztat, radość grania i to co najważniejsze! Własny pomysł na samych siebie, bez wyłącznego kopiowania Mistrzów gatunku. A gdy dodamy, że podczas ich koncertu pojawi się na scenie między innymi Titus, słynny założyciel, basista, wokalista i trochę już rock/metalowa legenda w naszym kraju, to możecie być pewni, że to będzie bardzo wyjątkowy koncert! Wyzwoli się podczas niego niezwykła energia, bowiem zespół w tym składzie nie gra często!

MECHANISM – od kilku lat mawiało się o nich, że dobrze ro(c)kują na przyszłość. Dziś po wielkim sukcesie wspólnej trasy koncertowej u boku RIVERSIDE, po Europie można powiedzieć, że Mechanism już dołączył do absolutnej czołówki polskiego grania spod znaku ProgMetalu. I wcale nie dlatego, że grali ze słynnym zespołem z Warszawy, a dlatego że grają znakomitą, chwytliwą, energiczną, pełną zwrotów muzykę z pogranicza rocka progresywnego i progmetalu. Najnowszy album „Entering the Invisible Light”, to bateria niesamowitych, muzycznych uniesień! Zresztą przekonacie się sami!

ART OF ILLUSION – Mało jest w Polsce zespołów działających tak konsekwentnie jak bydgoskie Art Of Illuison. Zespół miał pomysł na siebie od wielu lat, ale to na przestrzeni ostatnich 5 lat wystrzelił ich muzyczny spontan. Początkowo pod postacią niemal wyłącznie instrumetalną, ale z czasem do zespołu dołączył znakomity wokalista Marcin Walczak i dziś twórczość zespołu jest bardzo dojrzała i przemyślana. A gitarzysta i lider zespołu Filip Wiśniewski to z pewnością jeden z najlepszych muzyków w naszym kraju. Będą promować swój najnowszy materiał „Cold War of Solipsism” choć zapewne zespół powróci do utworów z pierwszej płyty. Wiemy też, że możliwe są podczas koncertu zupełnie nowe dźwięki od popularnych Artów. Szykujcie się zatem na wieczór pełen wrażeń i mocny finał!

Po koncertach After Party w Kawiarni – Restauracji „Łódka” na I piętrze ŁDK-u.

Druga edycja PROG on DAYS zaskoczy Was rozstrzałem stylistycznym! Najważniejsze jednak, że niezmiennie wszystko będzie kręciło się wokół trzech terminów: ROCK, METAL, PROGRESSIVE! Zapraszamy więc w dniach 18-19 stycznia do jak zawsze gościnnego Łódzkiego Domu Kultury na dwa wieczory, podczas których skosztujecie zarówno końskiej dawki rocka progresywnego, metalowych ładunków elektrycznych jak i energetycznych,”purpurowych” dźwięków hard-rocka. To wszystko po to, by świat, który o tej porze roku jest trochę szary i nudny, nagle mógł stać się kolorowy i fascynujący.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *