energetyczeChcesz zmniejszyć swoje rachunki za energię elektryczną? Planujesz termomodernizację domu? Szukasz środków na sfinansowanie instalacji energooszczędnych? Odpowiedzi na te i inne pytania związane z korzystaniem z energii poznamy podczas odbywających się po raz drugi w naszym regionie Łódzkich Targów Energetycznych.  

Międzynarodowe Targi Łódzkie zapraszają na  Łódzkie Targi Energetyczne, które odbędą się 10-11 czerwca 2015 roku w hali Expo-Łódź przy al. Politechniki 4 w Łodzi. Tematem przewodnim imprezy będzie efektywność energetyczna.  Równolegle z Targami, odbywać się będzie Kongres „Łódzkie Energetyczne” poruszający tematykę energetyki odnawialnej i konwencjonalnej, która uznana została za kluczową dziedzinę w Strategii Rozwoju Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Na targach zaprezentowane zostaną nowoczesne technologie i rozwiązania pozwalające na właściwe gospodarowanie i zarządzanie energią elektryczną. Ofertę przedstawią również firmy działające w zakresie dystrybucji energii, wykorzystujące odnawialne źródła ciepła i opracowujące technologie ich pozyskiwania. Zwiedzający zapoznają się z nowoczesnymi rozwiązaniami fotowoltaicznymi. a także ofertą producentów samochodów hybrydowych i rowerów elektrycznych, które zyskują coraz większą popularność jako środek komunikacji w miastach i będący alternatywą dla tradycyjnych jednośladów.

Na publiczność czekają liczne wykłady i panele dyskusyjne dotyczące m.in. pozyskiwania funduszy unijnych na inwestycje związane z OZE, turbin wiatrowych czy paneli słonecznych 3 generacji. Odbędą się także spotkania z przedstawicielami firm, przedsiębiorstw i instytucji którzy prezentować będą innowacyjne rozwiązania z dziedziny energetyki oraz poruszą tematy związane z koniecznością wprowadzania zmian w polityce energetycznej i potrzebie wykorzystywania odnawialnych źródeł energii.

Podczas Targów zostaną ogłoszone wyniki i wręczone  nagrody w dwóch konkurach promujących oszczędzanie i poszanowanie energii – w konkursie filmowym „Wyróżnij się energią. Oszczędzaj prąd.” oraz w konkursie fotograficznym „Moje miasto nocą”. W czasie targów przewidziano i projekcje wyróżnionych filmów oraz pokonkursową wystawę fotograficzną. Fundatorem nagród w konkursie filmowym „Wyróżnij się energią. Oszczędzaj prąd.” jest PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna

Podczas Łódzkich Targów Energetycznych prowadzona będzie zbiórka starych, zużytych świetlówek. Każda osoba która przyniesie minimum 5 świetlówek otrzyma ekologiczny gadżet.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Finał Miejskich KODÓW kultury _
Balfolk.pl Festival 2019
dnigor
Dni Gór 2017 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*