a2012-10-21_22-00-36Niedziela podporządkowana była drinkom. Łódź zatrzęsła się wraz z barmanami występującymi w Klubie Scenografia. 22 października panowie i panie z całej Polski zmierzyli się w dwóch kategoriach – klasycznej i flair.

Zaczęło się od eliminacji jednak wszyscy czekali na główne wydarzenie – finały. Pierwsze w kategorii klasycznej zaczęły się tuż po 21. Zawodnicy w określonym czasie musieli stworzyć trzy takie same drinki które następnie poddano ocenie jury. Także publika miała szanse na spróbowanie dzieł uczestników.

Przed 22 na scenie pojawił się pierwszy finalista kategorii flair – kategorii nie ograniczonej większymi regułami, najważniejsze jest show i doskonałe drinki na koniec. Wszystko również pod okiem jury, które oceniało umiejętności, oryginalność i różnorodność. Punkty karne można było złapać za upadek czy rozlanie.

Trzech finalistów rozruszało zebraną publikę podrzucaniem, wywijaniem i obracaniem butelek. Niektóre ‘akrobacje’ przyprawiały aż o zawrót głowy. Uczestnicy nie zapomnieli również o elementach humorystycznych, które idealnie dopełniły ich występy.

Po ponad dwudziestominutowej przerwie rozdano upominki, dyplomy i przede wszystkim ogłoszono zwycięzców. Kategorie klasyczną wygrał łódzki barman Łukasz Olczak z Weeding Bary. Niestety przedstawicieli naszego miasta nie było w pierwszej trójce w kategorii flair – królował Kraków, Gdańsk i Wrocław. Trzecie miejsce zajął Adam Brańczyk z Impresive Flair Bar, drugie barman Bar4u Kamil Szuchalski a główną nagrodę zgarnął obrońca tytułu, Dariusz Owczarek z Dirty Shakers.

Zobacz także:

Kim Nowak w Scenografii (foto)

Julia Marcell w Scenografii (foto)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Niecodzienne odkrycia w remontowanych wnętrzach kamienicy Auerbachów (foto)
Łódź zbada wpływ pandemii na sektor kultury
IMG_4548
Vetmedica 2018 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*